Wielki sukces Igi Świątek! Polska tenisistka zagra w finale turnieju WTA

Wielki sukces Igi Świątek! Polska tenisistka zagra w finale turnieju WTA Źródło: YouTube - Sport.pl

Iga Świątek odniosła kolejny wielki sukces w swojej karierze. Utalentowana polska tenisistka wystąpi w finale turnieju WTA w szwajcarskim Lugano. Będzie to jej pierwszy występ o tak wielką stawkę. Już niebawem młodą Polkę czeka wielkie wyzwanie.

Iga Świątek od dłuższego czasu uważana jest za jedną z wielkich nadziei polskiego tenisa. 17-letnia warszawianka zdobyła wielki rozgłos, gdy udało jej się zwyciężyć w juniorskich rozgrywkach na kortach w Wimbledonie. To właśnie tam swoje pierwsze kroki w świecie sportu stawiały najwybitniejsze postaci w historii tenisa, także tego w damskim wydaniu. Zaczęły pojawiać się głosy, że Świątek za kilka lat zastąpi Agnieszkę Radwańską jako najlepsza polska tenisistka.

Pochodząca z Krakowa Radwańska postanowiła zakończyć karierę szybciej, niż wszystkim się wydawało, a nasz kraj nadal czeka na kolejną tak dobrą tenisistkę. Wszystko wskazuje jednak na to, że to właśnie Iga Świątek zbliży się do poziomu starszej koleżanki po fachu i już niebawem dołączy do światowej czołówki. Dziś zawodniczce Legii Warszawa udało się awansować do finału turnieju WTA w szwajcarskim Lugano.

Iga Świątek w finale turnieju WTA

Świątek startowała w turnieju w Lugano ze 115. pozycji w rankingu najlepszych tenisistek na świecie. Teraz możemy być niemal pewni, że 17-latka trafi do pierwszej setki w najbliższym notowaniu. Wszystko przez efektowne wyniki, jakie osiąga w ostatnich dniach w znanym szwajcarskim turnieju.

Polce udało się wyeliminować Viktorię Kuzmovą i Wierię Łapko, które były rozstawione w turnieju odpowiednio z numerami 3. i 8. Dzięki tym zwycięstwom młoda tenisistka trafiła do półfinału turnieju WTA, gdzie skompromitowała Kristynę Pliskovą (6:0, 6:1) i awansowała do finału turnieju w cudownym stylu. Pojawiło się wiele głosów gratulacji od przedstawicieli świata sportu.

Iga Świątek odniosła wielki sukces

Już niebawem odbędzie się finał wielkiego turnieju, w którym Polka zagra ze słowenką Poloną Hercog. Niezależnie od jego rozstrzygnięcia już teraz możemy być pewni, że Iga Świątek zamelduje się w najlepszej setce tenisistek na świecie jako czwarta zawodniczka urodzona w 2001 roku. Kolejne zwycięstwa będą jej przepustką do gry z czołowymi przedstawicielkami świata tenisa.

źródło: Sportowe Fakty

Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu