Huragan Ophelia, który przeszedł ostatnio nad Irlandią i Wielką Brytania, dokonał nieznacznych zniszczeń w infrastrukturze oraz nie pozostawił ofiar śmiertelnych. Z jego powodu natomiast mieszkańcom nawiedzonego regiony ukazało się niesamowite zjawisko. Niebo nad wyspami zabarwiło się na czerwono.

Dziś rano Brytyjczykom ukazał się czerwony nieboskłon. Świadkowie mieli patrzeć na zjawisko z niepokojem. Nie stało się jednak nic strasznego. Prezenter pogody BBC, Simon King wytłumaczył strapionym telewidzom, co powoduje zaczerwienienie nieba nad nimi.

Wszystko spowodował wiatr Ophelii, który naniósł nad Wielką Brytanię piasek z Afryki oraz pyły z niedawnych pożarów lasów w Hiszpanii i Portugalii. Pył sprawił, że promienie słońca załamały się i dobiło w falach większej długości. Efektem tego była wszechobecna czerwień.

Fenomen najbardziej widoczny był w regionach South West, West Midlands, North West oraz North East. Wywołało duchotę i wysoką jak tę porę roku temperaturę – 20 stopni Celsjusza.
źródło: tvnmeteo.tvn24.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

Dzieje się! Szczury rozminowują kraj!