Wielki huragan zmierza wprost na Polskę. To będzie kataklizm, a ona jest sama
Patryk Korzec - 13 Września 2018

Wielki huragan zmierza wprost na Polskę. To będzie kataklizm, a ona jest sama

Huragan Florence od kilku dni niepokoi wybrzeże USA. Uderzyć ma już w ciągu najbliższych godzin, tymczasem synoptycy zapowiadają powstawanie kolejnych takich zjawisk. Prognozy wypadają niestety na okres, kiedy w podanym regionie ma przebyć polska żeglarka, która samotnie usiłuje opłynąć Ziemię. 

Huragan Florence ma zaatakować wybrzeże USA w ciągu kilku najbliższych dni. Prognozy zapowiadają, że nad wschodnim Atlantykiem powstanie kilka kolejnych, podobnych temu sztormów, które mogą być równie groźne. Takie zjawisko atmosferyczne potrafi siać spustoszenie na lądzie i zagrażać ludziom chroniącym się w domach, a co dopiero zrobić może z małą łódką z samotną kobietą na pokładzie. Wizja ta przeraża, a jest zaskakująco realna, bowiem polska żeglarka Joanna Pajkowska podjęła próbę opłynięcia naszego globu bez przybijania do brzegu, a do zagrożonego rejonu dopłynąć ma już za kilka dni.

Huragan Florence atakuje amerykańskie wybrzeże

Huragan Florence zbliża się do wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Pojawiają się już także pierwsze przesłanki zbliżającego się kataklizmu - na wybrzeżu pada i wieje, pojawiły się także pierwsze wiadomości o 25-metrowych falach zauważonych na Atlantyku. Szacuje się, że wiatr wiał ze średnią prędkością 175 kilometrów na godzinę, na szczęście huragan już osłabł z czwartej kategorii na drugą w skali Saffira-Simpsona, nie jest to jednak wielkie pocieszenie. - To jest taka różnica, jakby zderzyć się samochodem z drzewem przy prędkości 210 kilometrów na godzinę albo 170. Efekt jest ten sam. To jest nadal niesłychanie groźny żywioł. To jest żywioł, który na wybrzeżu spowoduje ogromne szkody - komentuje TVN24 prezenter Tomasz Wasilewski, znany z tvnmeteo.pl. Narodowe Centrum do spraw Huraganów określa, że Florence dotrze do wybrzeży USA w piątek około 8 rano czasu polskiego. Ma on się poruszać na południowy zachód wybrzeżem, potem natomiast obierze kierunek północny. Zmieni wówczas swój charakter na depresję tropikalną i pojawi się pod postacią intensywnych opadów deszczu.

Samotnej polskiej żeglarce zagraża huragan

Joanna Pajkowska właśnie rozpoczęła samotny rejs dookoła świata, jednak okazuje się, że już od samego początku kobieta nie będzie miała lekko. Nad wschodnim Atlantykiem właśnie zapowiadane są kolejne huragany, które mają być następcami Florence. Na razie nie wiadomo czy osiągną taką samą siłę, jednak prognozy są niepokojące. Jeszcze straszniejsze jest jednak to, że dokładnie na zagrożonym terenie pojawi się za kilka dni polska żeglarka, która po weekendzie wyruszać ma z wybrzeży Wielkiej Brytanii. Przewiduje się, że na jej trasie pojawi się sztorm o sile wiatru przekraczającej 90 km/h.
- Huragany, które powstają nad wschodnim Atlantykiem wędrują zachód. Asia chce popłynąć blisko kontynentu aby uniknąć najtrudniejszych warunków. Jest doświadczona i wierzę, że pokona te przeciwności - komentuje sytuację Andrzej Kopytko, opolski żeglarz wspierający żeglarkę z lądu.

Polska samotnie chce opłynąć Ziemię. Nie chce nawet zawijać do portów

Joanna Pajkowska jest doświadczoną żeglarką dla której samotne wypłynięcie na wody oceanów nie jest niczym nowym. Nie jest to nawet pierwsza wyprawa kobiety dookoła globu. Polska żeglarka po raz pierwszy w taką trasę wyruszyła 24. czerwca 2008 roku. Wtedy także miała zamiar pokonać tą ogromną odległość bez przybijania do brzegu, jednak niestety nie udało się jej tego dokonać. Zmuszona była schronić się w porcie w RPA przez silny sztorm, który dopadł ją koło Przylądka Dobrej Nadziei. Tym razem wierzy jednak, że wszystko pójdzie dobrze i sytuacja się nie powtórzy. Kobieta spodziewa się kryzysu również na Oceanie Południowym. - To jest, ze względu na sztormy i niskie temperatury, najtrudniejsza część rejsu. Tam zawsze jest źle, ale są miesiące, kiedy pogoda jest teoretycznie najlepsza, dlatego celuję, żeby ten długi odcinek pokonać w grudniu, styczniu i lutym - powiedziała dziennikarzom wsiadając na pokład jachtu. Kibicujący jej ludzie wierzą natomiast, że nadchodzący huragan jest jedynie dobrym znakiem, który zwiastuje pomyślną wyprawę.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Tajemnica grobu cioci Stasi z Klanu. Fani nie wiedzą, co się stało
  2. Będzie podwyżka dla kierowców! PiS już zdecydował
  3. Rusin przerwała milczenie ws. Hanny Lis?! Niespodziewane słowa
Myślałeś, że wiesz wszystko o piorunach? Te fakty tobą WSTRZĄSNĄ!Myślałeś, że wiesz wszystko o piorunach? Te fakty tobą WSTRZĄSNĄ!Czytaj dalej
Fala upałów zalewa Polskę. Internauci nie wytrzymują [MEMY]Fala upałów zalewa Polskę. Internauci nie wytrzymują [MEMY]Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News