Amerykański aktor i jedna z głównych gwiazd światowego wrestlingu, Hulk Hogan, został zwolniony z organizacji WWE za użycie przez niego słowa „czarnuch” w rozmowie sprzed kilku lat.

Do natychmiastowego zwolnienia Hogana doszło po ujawnieniu nagrania uwieczniającego kłótnię sprzed ośmiu lat, w której aktor użył słowa „niger” (pol. czarnuch) pod adresem czarnego partnera jego córki, Brooke. Oprócz tego organizacja usunęła wszystkie ślady po Hoganie ze swojej strony internetowej oraz sklepu z gadżetami.

Jak poinformowała organizacja WWE aktor został zwolniony ponieważ – jak napisano w oficjalnym oświadczeniu – WWE szanuje wszystkich ludzi niezależnie od ich koloru skóry czego dowodem ma być różnorodność rasowa wśród pracowników, gwiazd i fanów organizacji.

Sam Hogan przeprosił i wyjaśnił, że słowo które padło z jego ust stoi w sprzeczności z tym w co wierzy, czyli szacunku dla wszystkich bez względu na kolor skóry, orientację seksualną czy religię.

Hulk Hogan to jedna z głównych i najbardziej rozpoznawalnych gwiazd światowego wrestlingu i amerykańskiego aktorstwa w latach 90. ubiegłego wieku. W przeszłości był kilkunastokrotnie mistrzem wagi ciężkiej wrestlingu oraz występował w takich filmach jak Rocky czy w popularnym (także w Polsce) serialu Grom w raju.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

...

Zobacz również