Białystok. Członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego świętowali 82. urodziny organizacji. Politechnika Białostocka ostrzegła zagranicznych studentów, by nie opuszczali akademików, ponieważ, jak uznały władze uczelni, ONR reprezentuje ideologię rasistowską.

Działacze ONR hucznie obchodzili swoje urodziny. W Białymstoku zebrało się kilkuset członków, którzy maszerowali dzierżąc flagi organizacji. Obchody były połączone z protestem przeciwko sztuce „Biała siła czarna pamięć”, która odnosi się do zjawiska rasizmu na Podlasiu.

Podczas obchodów nie było żadnych incydentów, aczkolwiek Politechnika Białostocka ostrzegła zagranicznych studentów i zaapelowała, by nie opuszczali akademików. Według władz uczelni, ONR reprezentuje ideologię rasistowską.

– 16 kwietnia (sobota) będzie miał miejsce w Białymstoku marsz nacjonalistów. To Obóz Narodowo-Radykalny, który deklaruje poglądy rasistowskie. W związku z tym zalecamy Wam, żebyście nie opuszczali akademików od 11:00 w sobotę do 3:00 z soboty na niedzielę. Żeby uniknąć nieprzyjemnych zajść, prosimy, żebyście nie wychodzili do miasta i nie przemieszczali się po kampusie. Pozostańcie w budynkach akademików – pisały władze uczelni.

ONR powstał w 1934 roku przez młodych działaczy Obozu Wielkiej Polski. W historii organizacji są zarówno chlubne, jak i ciemne karty.

studenci

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: WP

...

Zobacz również