Google wpisało Huawei na czarną listę! Skutki odczują wszyscy użytkownicy

Google wpisało Huawei na czarną listę! Skutki odczują wszyscy użytkownicy Źródło: fot. flickr.com/VistaCraft

Huawei szturmem podbiło niemalże cały świat, ale teraz firma znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Wszystko dlatego, że Google dodało ją na swoją czarną listę. Skutki takiej decyzji odczują wszyscy użytkownicy.

Huawei bardzo szybko stało się jednym z liderów światowego rynku telefonów komórkowych. Wielu klientów przesiadło się ze sprzętu dostarczanego przez inne firmy, na produkty wydawane właśnie przez tego producenta. Powód był prosty, a mianowicie cena i jakość komponentów, jakie możemy znaleźć wewnątrz urządzenia. Tyczy się to również innych popularnych sprzętów elektronicznych, takich jak choćby tablety. Jednak teraz firma będzie miała bardzo twardy orzech do zgryzienia, jeżeli nadal będzie się chciała utrzymać na szczycie.

Google rezygnuje z umowy z Huawei

Nie da się ukryć, że wielu z nas zwyczajnie nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego w kieszeni. Niektórzy wręcz nie ruszają się nigdzie bez komórki, a sam rynek sprzętów elektronicznych urósł do niewyobrażalnych rozmiarów.

Jednak ściśle powiązany z nim stał się rynek aplikacji oraz samego oprogramowania, a w tym wypadku prawdziwym potentatem jest oczywiście Google oraz Apple, ale w przypadku tej drugiej firmy oferuje ona swój system jedynie na sprzęt własnej marki. To natomiast doprowadziło do tego, że to właśnie z usług Googla korzysta największa ilość osób.

Niestety fani marki Huawei najprawdopodobniej już od kolejnej generacji ich sprzętu nie będą mieć dostępu do takich usług, jak Gmail, czy YouTube. Wszystko dlatego, że są one własnością Google'a, który właśnie rozwiązał umowę z chińskim producentem. Dodatkowo niedostępne staną się również kolejne aktualizacje systemu Android. Jak łatwo się domyślić, będzie to potężny cios również w klientów i zwolenników marki Huawei. Już wkrótce ich możliwości i wygoda korzystania z urządzeń będzie znacznie ograniczona, a ciężko sobie wyobrazić, czym marka zastąpiłaby dotychczasowego partnera. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według Reuters jest to związane z tym, że Huawei znalazł się na liście podmiotów, które potrzebują specjalną zgodę, aby kupować amerykańskie komponenty i technologię. Oznacza to gigantyczne straty dla firmy, a specjaliści wręcz twierdzą, że funkcjonowanie firmy na rynku światowym w tym momencie stanie się wręcz niemożliwe. Jednak niewykluczone, że firma ma jeszcze jakiegoś asa w rękawie, bo inaczej jej dni mogą okazać się już policzone.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, co się stało?
  2. Jan Englert ma poważne problemy ze ZDROWIEM?! Beata Ścibakówna walczy o męża
  3. Pilne informacje Polsatu. Policjancji otworzyli wersalkę 24-latka i zmroziło im krew w żyłach
  4. TVN: Dzisiaj w Polsce zacznie się coś dużo gorszego niż burza z piorunami. Zostało kilka godzin
  5. Wiadomo, ile Joanna Mazur zarobiła na „Tańcu z gwiazdami”. Absolutny rekord, kwota zwala z nóg
  6. Zamiast przysięgi odczytała SMS-y narzeczonego. Ślub zamienił się w głośne rozstanie

 

źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News