To już nie pierwsze takie video, które trafia do internetu. Zasmuca jednak, że wciąż takie się pojawiają, a gdy już są dostępne, oglądają je tysiące internautów. Do gwałtu transmitowanego na żywo po raz kolejny doszło w USA. W mieście Gulfport w stanie Missisipi trójka przyjaciół bawiła się koszem bestialsko zgwałconej 23-latki.

Za gwałt odpowiedzialne są trzy osoby – dwóch 17-latków, którzy znęcali się nad 23-latką i jedna 19-latka, która udostępniła swoje mieszkanie do tego celu i nagrywała całe zdarzenie. To trafiło na Facebooka, skąd zostało już usunięte przez policję, która zajęła się sprawą. Zanim się to stało, video udostępniono… 1500 razy i w sumie obejrzało je 80 tys. osób.

Nagranie zaczynało się w łazience domu 19-latki. Tam jeden z oprawców zmuszał 23-letnią ofiarę do seksu oralnego. Na nagraniu słychać było wyzwiska i obelgi słane pod adresem gwałconej kobiety, a także słowa dopingu, którymi zachęcali się nawzajem do gwałtu zwyrodnialcy.

Leonard Papania, szef policji w Gulfport mówi, że nagrywanie takich szokujących materiałów i udostępnianie ich w sieci, gdzie później oglądają je tysiące ludzi, źle świadczy o społeczeństwie. Zdaniem Amerykanina, nasza cywilizacja jest zepsuta, a media społecznościowe tylko to uwypukliły.

– Po raz kolejny jesteśmy świadkami ciemnej strony social mediów. Chciałbym, aby ludzie zwrócili uwagę na to, jak zepsute jest nasze społeczeństwo. Filmujemy ból i cierpienie, a następnie dzielimy się tym w internecie, oglądamy to – mówi Papania.

Zobacz również