Co roku tysiące dzieci wyjeżdża na kolonie. Wiele z nich pierwszy raz ma szansę zobaczyć Morze Bałtyckie. Niestety w wielu przypadkach przygoda życia zamienia się w horror.

Siedmioletni Karol jest jednym z dzieci, które dzięki wsparciu ośrodka pomocy społecznej mogły pierwszy raz ujrzeć polskie wybrzeże. Wyjechał wraz z dziećmi w podobnym wieku na trzytygodniowe kolonie i dopóki się na nich znajdował, matka chłopca niczego nie podejrzewała. Rozmowy telefoniczne dawały jej wrażenie, że dziecko jest pod stałą opieką kadry kolonijnej, którą zresztą prosiła o otoczenie Karola szczególną troską.

Bardzo się ucieszył. Dla niego to, że zobaczy morze, było wielką radością […] Dzwoniłam zazwyczaj co drugi dzień. Raz zadzwonił syn, chciał rozmawiać i właściwie tylko zachwalał, że jest super – opowiada matka chłopca.

Okazało się, że jej prośby zawiodły, a dziecko było gnębione przez swoich kolegów z pokoju. Na takie traktowanie opiekunki nie zważały, dochodząc do wniosku, że chłopiec jest mało zaradny i w ogóle nie powinien był znaleźć się na kolonii z towarzystwem, które jedna z wychowawczyń nazwała w rozmowie z panią Martyną „dziećmi gorszego sortu”. Koledzy z pokoju Karola, 8- i 11-latek fizycznie znęcali się nad dzieckiem, wyrzucali jego własność na dach ośrodka, a także, najprawdopodobniej molestowali go seksualnie.

Próbowano go zmusić do tego, żeby „zrobił loda” dziecku, chłopcu z tego pokoju. Powiedział, że chłopcy zdejmowali majtki i kazali „robić sobie loda” – relacjonuje roztrzęsiona matka.

Wszystko wyszło na jaw, kiedy Karol powrócił do Gliwic. Czekająca na chłopca matka zauważyła na jego twarzy szramę. W domu, gdy myła go, zauważyła na jego ciele rysunki penisów. Wtedy też pani Martyna została przez Karola zagadnięta o coś, co przekonało ją do zadziałania w sprawie, którą już zajmuje się organizator wyjazdu. Kuratorium Oświaty w Katowicach złożyło zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Cwel to jest taki facet, którego się rucha w dupę – powiedział 7-letni Karol swojej mamie.

Zobacz również

źródło: wprost.pl

Wstrząsające historie dzieci wychowanych przez zwierzęta lub w izolacji

Zobacz również