The Ray jest pierwszym homoseksualnym bohaterem, który będzie miał własny serial. Platforma należąca do stacji telewizyjnej The CW – CW Seed – ogłosiła, że rozpoczęła pracę nad produkcją. Informacja o tym nie mogła obejść się bez krytyki.

Serial będzie opowiadał historię bohatera The Raya, który zanim stał się bohaterem, był zwykłym dziennikarzem. Raymond Terrill, bo tak brzmi jego prawdziwe imię, jest dziennikarzem, który dowiaduje się o spisku naukowców chcących zniszczyć świat. Ci mają się w tym celu posłużyć zmodyfikowanym światłem.

Raymond zostaje jednak wystawiony na działanie nowej superbroni zanim powiadamia o spisku. Te nie zabija go, a zmienia w potężną istotę, która potrafi posługiwać się mocą światła. Dziennikarz przyjmuje pseudonim The Ray i dołącza do organizacji Freedom Fighters, gdzie walczy z licznymi zagrożeniami świata.

Choć o Rayu głośno jest dopiero teraz, kiedy okazuje się, że jest pierwszym homoseksualnym bohaterem z własnym serialem, postać ta istnieje już od lat. Pierwszy raz Ray pojawił się w komiksie ponad 40 lat temu. Było to w październikowym wydaniu komiksu Justice League of America w 1973 roku.

Wiadomość o serialu zdążyła już obiec świat, a także wywołać głosy pełne oburzenia. Najbardziej popularne wśród nich są komentarze wskazujące na to, że bohater powinien nazywać się „Ray the Gay”, ponieważ jest o nim głośno właśnie z racji jego homoseksualności.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: naekranie.pl
pt

...

Zobacz również