To brzmi jak żart, ale tak nie jest. Polacy nie wybaczą tego Radziwiłłowi

To brzmi jak żart, ale tak nie jest. Polacy nie wybaczą tego Radziwiłłowi

Minister Konstanty Radziwiłł od miesięcy promował swój najnowszy pomysł, który miał zdecydowanie umocnić pozycję Polski na europejskiej arenie politycznej. Jak się jednak okazało, kompletnie nie dopilnował projektu i Warszawa została wyprzedzona przez Amsterdam. Polacy są wściekli. 

Radziwiłł bardzo intensywnie ubiegał się o to, aby Warszawa stała się wkrótce oficjalną siedzibą Europejskiej Agencji Leków. Wcześniej był nią oczywiście Londyn, jednak po Brexicie wspólnotowi przedstawiciele będą musieli zmienić tę lokalizację. Polski minister twierdził przez bardzo długi czas, że Polska ma ogromne szanse, aby wygrać w tym głosowaniu ministrów do spraw europejskich i ambasadorów państw członkowskich. Ostatecznie nową siedzibą Europejskiej Agencji Leków został jednak Amsterdam. Co ciekawe, Warszawa odpadła z tego wyścigu z bardzo konkretnego powodu. ZOBACZ TAKŻE: Haniebne, niewybaczalne słowa ministra zdrowia

"Jesteśmy najlepsi", ale to nie pomogło

29 sierpnia 2017 roku pracownicy instytucji wystosowali oficjalny list do unijnych liderów, pod którym podpisało się aż 250 osób. Zaznaczyli w nim, że nie chcą przenosić się do kraju, w którym prawa osób należących do środowiska LGBT nie są odpowiednio respektowane. Ostatecznie Guido Rasi, szef EMA, wezwał więc władze państw ubiegających się o przeniesienie siedziby Agencji na ich terytorium, aby przedstawiły one krajową politykę dotyczącą bezpośrednio praw mniejszości LGBT. Zapytany o swą odpowiedź Radziwiłł miał najpierw zaznaczyć, że nie otrzymał podobnej prośby, a później odmówić komentarza na ten temat. To kompletnie pogrzebało szanse Polski na sukces w konkursie! ZOBACZ TAKŻE: Unia postanowiła, Polska i Węgry STRACĄ WSZYSTKO Europejskie władze uznały, że Polska nie reprezentuje odpowiedniego podejścia do mniejszości seksualnych, Warszawa odpadła z prestiżowego wyścigu. Nawet zapewnienia ministra, który twierdził, że „w porównaniu z innymi miastami regionu – na przykład Bratysławą, Bukaresztem, Sofią – jesteśmy po prostu najlepsi i co do tego nie mam żadnych wątpliwości”, nie pomogły naszemu krajowi wygrać głosowania. Ostatecznie siedziba Europejskiej Agencji Leków zostanie więc przeniesiona z Londynu do Amsterdamu. To właśnie Holandia ma bowiem reprezentować najlepszą ofertę, która bezpośrednio zaspokaja potrzeby pracowników instytucji.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News