Hołownia przerywa milczenie! Brutalnie wygarnął PiS, co o nim sądzi

Hołownia przerywa milczenie! Brutalnie wygarnął PiS, co o nim sądzi Źródło: fot. youtube.com/Onet News

Znany dziennikarz, autor książek i twórca fundacji w obliczu wydarzeń pod i w Sejmie RP skorzystał z mediów społecznościowych, by brutalnie uderzyć w obecną władzę. Szymon Hołownia poruszony przez zajście z Janiną Ochojską skrytykował nie tylko PiS, ale i Kościół, któremu jest tak bliski.

Od równo miesiąca na Sejmowej posadzce trwa wznowiony po niemal czterech latach protest osób niepełnosprawny i ich opiekunów pod przewodnictwem Iwony Hartwich. Zebrane w gmachu osoby domagają się większego wsparcia ze strony państwa, a od niedawna także bojkotu kandydatów PiS w nadchodzących wyborach samorządowych. Protestujący po dojściu do porozumienia z rządem PO-PSL, widząc rosnące wydatki socjalne państwa, postanowili także upomnieć się większą o zapomogę. Żądają podniesienia świadczeń i rent, których koszt wedle szacunków kosztowałby państwo setki milionów złotych miesięcznie. Niemogący poradzić sobie z niezadowoleniem rząd sięga po różne środki. Politycy oddelegowani przez prezesa PiS do rozmów z niepełnosprawnymi i ich rodzinami nie odnieśli żadnego sukcesu, a sytuacji coraz bardziej się zaostrza. Krytyka władzy ze strony dziennikarzy jedynie przybiera na sile.

Szymon Hołownia zabrał głos ws. protestu niepełnosprawnych

Dziennikarz z doskonałą renomą i bogatą historią pracy w zawodzie, autor książek i osobistość telewizyjna postanowił otwarcie skrytykować rząd PiS za to, jak traktuje niepełnosprawnych i jak "radzi" sobie ze zbierającą się pod Sejmem opozycją. Wyraził tym samym nadzieję, że ośmieli tym samym niezdecydowanych do działania. - Moje Państwo (na zdjęciu w czarnej kombat kamizelce i słuchawce w uchu) bohatersko obroniło się dziś przed ciężko chorą Janką Ochojską. Takie zdjęcia miały kiedyś moc dymisjonowania ministrów, obalania rządów, bywały początkiem rewolucji. U nas nic podobnego nie będzie miało miejsca [...] Jasne jest, w co teraz gra władza. Chce przeczekać medialny kryzys, który jej fachowcy od nastrojów społecznych ocenili jako nie-śmiertelny. Za półtora miesiąca wakacje, Sejm zawsze jest wtedy zamykany na miesiąc do remontu, poza tym opinia publiczna ma wtedy wszystko w pompie - pisze na Facebooku dziennikarz. Dziennikarz skorzystał także z okazji, by uderzyć w Kościół i jego hierarchów. Choć sam jest głęboko wierzący, a w telewizji prowadził programy o tematyce religijnej, widzi nieprawidłowości w działaniach duchowieństwa, które jego zdaniem zwyczajnie boi się reagować na niegodziwości obecnej władzy.

Największa tragedia

- To jest największa tragedia: mój Kościół (instytucjonalny) stąpa na paluszkach, byle tylko nie zadrzeć z władzą, bo sam pozycjonuje się jako część owej władzy, jakby mieścił się w sąsiednim, obok rządu, pokoju w "Centrum Zarządzania Prostym Ludem" [...] To jest właśnie ten moment, drodzy Księża Biskupi, by przestać halmetyzować i zastanawiać się, czy Naczelnik Państwa tupnie, czy Ojciec Dyrektor zbeszta z anteny, i jak tu niuansować, bo przecież rząd jeździ na pielgrzymki i po co robić sobie wrogów. Ja wiem, że to dziwne, że owca przemawia do pasterzy, ale czasem i owcy się uleje: Drodzy Pasterze, wasze miejsce jest dziś nie na komisjach w ministerstwach, a z krzywdzonymi, z biednymi, z potrzebującymi - dodaje Szymon Hołownia. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Caritas już wie, co zrobi z nagrodami ministrów. Pieniądze trafiły na konto fundacji
  2. Nazwał prezydenta „Adrianem”. Prokuratura postawiła zarzuty
  3. Lech Wałęsa zrobi porządek z PiS! Rozpęta w Sejmie piekło!
źródło: Facebook.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News