Ta staruszka przeżyła Holokaust! Teraz została brutalnie pobita

Ta staruszka przeżyła Holokaust! Teraz została brutalnie pobita Źródło: Fot. YouTube/CBC News: The National

Holokaust był jedną z największych, najbardziej dramatycznych tragedii w historii świata. Osoby, którym udało się przeżyć wstrząsające ludobójstwo, są zazwyczaj traktowane z ogromnym szacunkiem i dobrocią. Niestety, 92-letnią Hankę Fogelman spotkało niespodziewanie coś przerażającego.

Holokaust do dziś pozostaje mrożącym krew w żyłach wspomnieniem lub tematem dyskusji wielu osób. Poważne starania podmiotów prawa międzynarodowego mają więc na celu niedopuszczenie już nigdy do podobnego dramatu oraz upamiętnienie ofiar w odpowiedni, godny sposób.

Przeżyła Holokaust, we współczesnym świecie spotkała ją ogromna krzywda

Opinia publiczna stara się za to nie zapominać o tych, którym udało się przeżyć wstrząsające ludobójstwo. Pamiętające je starsze osoby są zazwyczaj obdarzane gigantycznym szacunkiem oraz wsparciem, mającym na celu ułatwienie życia w podeszłym już wieku. Niestety, 92-letnia Hanka Fogelman, która przetrwała Holokaust, została potraktowana w sposób warty największej pogardy. Staruszka stała się ofiarą brutalnego pobicia w momencie, kiedy kompletnie nikt by się tego nie spodziewał. Kobieta, mogąca stanowić dla młodych pokoleń prawdziwy wzór odwagi, została zaatakowana przez współpasażera taksówki. Chociaż kierowca ostrzegł ją przy wsiadaniu, że powinna uważać na mężczyznę siedzącego już na tylnym siedzeniu, nikt nie spodziewał się chyba podobnej tragedii. Całkowicie niespodziewanie napastnik rzucił się na 92-latkę z pięściami, poważnie raniąc jej twarz. Jak przyznała sama Fogelman, kompletnie nie wiedziała, co ma robić, kiedy krew zaczęła spływać z jej nosa. Na szczęście kierowca taksówki szybko wezwał na miejsce zdarzenia policję, która zastała mężczyznę odpowiedzialnego za pobicie na tylnym siedzeniu samochodu, kiedy... rozwiązywał krzyżówki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Napastnik zdawał się całkowicie nieświadomy swoich poczynań oraz krzywdy wyrządzonej starszej wiekiem współpasażerce. Ostatecznie okazało się, że mężczyzna jest chory psychicznie, co mediom przekazał przedstawiciel służb zajmujących się głośną sprawą.

Jak rodzina pobitej 92-latki zareagowała na przerażające zdarzenie?

Najbardziej zbulwersowaną wstrząsającą sprawą osobą jest obecnie oczywiście córka Hanki Fogelman, która nie potrafi zrozumieć, jak ktoś mógł tak skrzywdzić jej matkę. W rozmowie z mediami kobieta dała upust swym emocjom, nie powstrzymując złości oraz wielkiego rozgoryczenia. - Dlaczego ten człowiek był w taksówce? Dlaczego kierowca zgodził się na coś takiego? - pytała córka 92-latki, która wyszła ze zdarzenia z wyraźnie widocznymi obrażeniami twarzy oraz złamanym nosem.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Żona Tomasza Mackiewicza robiła wszystko, żeby go uratować. Niezwykle szokujące i wzruszające słowa wdowy
  2. Kim jest mąż Agnieszki Chylińskiej? To pilnie strzeżona tajemnica
  3. Księżna Kate nigdy nie wyglądała tak źle! Brytyjczycy są skrajnie przerażeni
  4. Gdzie mieszka Dorota Wellman? Kiedyś był to blok na warszawskim Ursynowie, a teraz…
  5. Paraliż i udar. Szczegóły strasznej choroby wyjawione przez uwielbianą parlamentarzystkę
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News