Minister sięgnął dna. "Mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa".

Minister sięgnął dna. "Mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa". Źródło: fot.youtube.com/Aktualności 24h

Holocaust był bez wątpienia jedną z największych tragedii w dziejach ludzkości. Miliony zabitych, udręczonych i skrzywdzonych ofiar zbrodniczego systemu po dziś dzień budzą ból. Jak się jednak okazuje, pamięć o ofiarach Trzeciej Rzeszy i ideologii nazistowskiej może być pojmowana bardzo różnie. Ostatnio jeden z ministrów z obecnego rządu skompromitował się i porównał do zabijanych na masową skalę w tamtym okresie Żydów. Czy takie porównania przystoją politykowi?

Holocaust po dziś jest wielką zagadką i polem dyskusji naukowców i historyków. Bezmiar okrucieństwa i nieoszacowana liczba ofiar w milionach ludzkich istnień zawsze będzie budzić grozę. Czy politykowi PiS na poważnym stanowisku, z dobrą pensją i wysokim standardem życia w ogóle przystoi takie porównanie?

Holocaust: Minister PiS porównuje się do ofiar tragedii

Członkiem rady ministrów, który w skandalicznych słowach postanowił porównać się do ofiar wielkiej tragedii, był nie kto inny jak szef resortu kultury Piotr Gliński. Polityk PiS żalił się, że on i jego koledzy z partii traktowani są obecnie w ten sposób przez członków opozycji. - Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczyć, delegitymizować, mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzić do nas obrzydzenie - powiedział polityk.

Gliński o Platformie Obywatelskiej

Wypowiedź ministra kultury zahaczyła także o tematykę traktowania członków PiS przez PO, gdy byli jeszcze w opozycji.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - W opozycji byliśmy wykluczani, traktowani jak trędowaci. Pamiętam, jak nie mogłem wynająć sali na spotkanie ekspertów w PAN, w której pracowałem od 30 lat. Jesteśmy porównywani do faszystów, dyktatury, ja jestem określany jako cenzor, który przeprowadza stalinowskie czystki w teatrach itd. [...] I nawet jeżeli dzięki tej taktyce nienawiści pan Schetyna, czy pan Tusk pokona tych pisiorów, to co? Nagle zapanuje sielski spokój? Miliony ludzi, którzy głosują na Jarosława Kaczyńskiego, zapadną się pod ziemię? Nie. Tylko ktoś - nie Polacy - będzie się z tego wiecznego piekła bardzo cieszył - stwierdził Gliński. Czy widoczne żale ministra usprawiedliwiają go, żeby móc porównywać się do niewinnie zamordowanych milionów ludzi? Jako szef resortu kultury powinien zdawać sobie sprawę, jak odebrana może być jego wypowiedź. Czy polityk przeprosi za swoje słowa?
ZOBACZ TAKŻE
  1. Rydzyk wystawi swoją listę wyborczą? Polacy powiedzieli, co o tym myślą 
  2. PiS skończyły się pieniądze na 500 plus?! Polacy przerażeni 
  3. B. prezes NBP powiedział wszystko! Kaczyński już tego nie zatuszuje 
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
Następny artykuł