Holenderskie dzieci uczą się w szkołach, że Polska jest przeciwieństwem demokracji. Nauczyciele, którzy specjalizują się w przedmiocie odpowiadającym polskiej wiedzy o społeczeństwie, przekonują, że kraj nad Wisłą to przeciwieństwo dobrego korzystania z wolności mediów i demokracji.

O sprawie poinformował portal holenderskiej Polonii (Polonia.nl). Maturzyści z Holandii uczą się, że Polska jest złym przykładem demokracji.

– Holenderska młodzież na tym (złym) przykładzie Polski uczy się , jak ważna jest wolność mediów i demokracja. To dopiero początek, Polska przejdzie do podręczników historii integracji europejskiej itp. Kraj nasz pisze historię – pisze redaktor naczelna Bos-Karczewska.

To pierwszy raz od 1989 roku kiedy Polska jest przedstawiana w europejskich podręcznikach jako przeciwieństwo dobrej demokracji. Ponadto, Parlament Europejski przyjmując rezolucję opublikował film, z którego wynika, że w Polsce coraz mniej przestrzega się praw człowieka, a demokracja jest zagrożona poprzez kryzys z Trybunałem Konstytucyjnym oraz reformy mediów i policji.

polska-podrecznik

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.