51-letni polski imigrant próbował porwać z placu zabaw 3-letnią dziewczynkę. Ta bawiła się ze swoim młodszym bratem pod okiem swojej babci, kiedy nagle mężczyzna podbiegł do dziewczynki i próbował ją porwać.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Eindhoven na południu Holandii. W poniedziałek po południu starsza kobieta wybrała się na spacer ze swoimi dwiema siostrami i dwójką wnucząt – trzyletnią dziewczynką i półtorarocznym chłopcem. Rodzina postanowiła spędzić czas na placu zabaw przy ulicy Jacoba van Maerlantlaana.

Kiedy dzieci bawiły się wspólnie na placu, w pewnym momencie szybko zbliżył się do nich nieznany mężczyzna. Napastnik schwycił 3-latkę i chciał uciekać. Na szczęście przeszkodziła mu w tym jedna z sióstr babci dwójki dzieci. Kobiety podniosły wrzawę, by odstraszyć mężczyznę i zabrały dzieci do pobliskiego liceum Van Maerlant, by się schronić.

Będąc już w placówce opowiedziały o wszystkim, co się stało, a dyżurujący nauczyciele wezwali policję. Mundurowym nie sprawiło trudności schwytanie napastnika. Okazało się, że mężczyzna jest 51-letnim imigrantem z Polski. Co więcej, napastnik nie był pijany podczas czynu. Funkcjonariusze są więc zdania, że agresor chciał zgwałcić dziecko. Polak już siedzi w areszcie, a niedługo czeka go proces.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:


źródło: ed.nl
pt

...

Zobacz również