Holandia, miasteczko Ede. Oddział policjantów aresztował mężczyznę o imieniu Edwin Wagensveld oraz kobietę za noszenie czapek w kształcie głowy świni, podczas manifestacji zorganizowanej przez holenderską PEGIDĘ i Ligę Obrony. Akcja funkcjonariuszy wywołała niemałe poruszenie, szczególnie iż brało w niej udział kilkunastu policjantów.

Jak wynika z filmu, który jest dostępny z polskimi napisami, mężczyzna został aresztowany przez policjantów za noszenie czapki w kształcie głowy świni na publicznej drodze, podczas antyimigracyjnej manifestacji. Odebrano to jako prowokację i obrazę muzułmanów. Ku zdziwieniu przechodniów, policja sięgnęła po dość radykalne środki.

Aresztowany mężczyzna nie mógł powstrzymać się od śmiechu będąc eskortowany do radiowozu przez liczną grupę policjantów.

– Przez czapkę w kształcie świnki zostaje się w Holandii aresztowanym. Jestem aresztowany, ta pani musiała zdjąć czapkę, ale ja tego nie zrobię. O czym tu w ogóle mowa, to można kupić w sklepie! – mówił Edwin.

– Chłopaki, mogę was o coś zapytać? To jest publiczna droga, a wy poważnie aresztujecie kogoś, bo ma czapkę w kształcie świnki? – pytał dziennikarz.

– Prowokacja czy nie, to jest tylko czapka ze świnką. Oficjalnie nie mogę mówić co myślę, ale… uważam, że to zachodzi za daleko – dodał.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Zobacz również