Hitler między Niemcami. Witali go jak gwiazdę, pobili anarchistę (video)

Hitler między Niemcami. Witali go jak gwiazdę, pobili anarchistę (video) Źródło:

Mężczyzna przebrany za Adolfa Hitlera podróżował po kraju i analizował reakcje przechodniów. O dziwo, przed Bramą Brandenburską w Berlinie Niemcy witali go jak gwiazdę. Dali się również podjudzić przebranemu za zbrodniarza mężczyźnie i pobili aktora w stroju anarchisty. Pomysłodawcy prowokacji byli zszokowani pozytywnymi reakcjami ludności. 

Oliver Mascucci jest aktorem, który w ramach projektu reżysera Davida Wnendta przebrał się w nazistowski mundur i ucharakteryzował, by wyglądać jak Adolf Hitler, niemiecki zbrodniarz. Jego podróż i reakcje przechodniów rejestrowały dwie kamery. O dziwo, Hitler nie budził negatywnych reakcji Niemców, mimo iż reżyser był przekonany, że pojawienie się zbrodniarza na ulicach wzbudzi oburzenie. Tymczasem przechodnie robili sobie z nim zdjęcia, wiwatowali na jego cześć i witali jak gwiazdę. Ktoś z tłumu krzyczał nawet "kocham Cię!". - Jak to możliwe, że tyle osób reaguje tak pozytywnie? - pytał przerażony reżyser nie mogąc uwierzyć, że ludzie tak chętnie wdawali się z nim w przyjazne pogawędki. - Ludzie zapominali o kamerzystach, którzy za mną stali i otwierali przede mną serca. Mówili, jak cieszy ich mój widok - mówił aktor, który przebrał się za Hitlera. - W pewnym momencie zebrał się wokół mnie tłum. Jakaś kobieta powiedziała mi, że mnie kocha i poprosiła, żebym ją uściskał. Inna, ku mojej uldze, zaczęła mnie bić - dodał. Twórcy postanowili zorganizować prowokację. Podstawiony mężczyzna przebrał się za punka i wykrzykiwał antyniemieckie hasła. Grupa, którą podjudził "Hitler" pobiła mężczyznę. Prowokacja była związana z adaptacją filmową książki "On Wrócił" autorstwa Timura Vermesa. Poniżej film, o którym mowa. Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

Verfilmung des Romans "Er ist wieder da"Wenn "Hitler" auf "normale" Leute trifft... Posted by tagesschau on 6 października 2015
Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
źródło: wyborcza.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News