To jest niebywałe i przerażające. Informacje, w których posiadaniu jest CIA, szokują. Według amerykańskich służb specjalnych, Hitler najprawdopodobniej przeżył wojnę i spokojnie mieszkał w… Ameryce! 

Teorii spiskowych o przeżyciu wojny przez Adolfa Hitlera jest bardzo wiele. Od wielu lat są bardzo popularne i co roku pojawiają się kolejne albo odkopuje się stare. Jak się okazuje również amerykańska agencja CIA dostawała informacje o pobycie dyktatora w Ameryce Południowej. Wódz rzekomo miał się ukrywać w Kolumbii i Argentynie.

Lekcja historii

Jak uczymy się wszyscy na lekcjach historii Adolf Hitler, wraz ze swoją małżonką Ewą Braun, popełnili samobójstwo 30 kwietnia 1945 r., w swoim bunkrze w podziemiach Berlina. Führer najpierw zażył cyjanek, a potem strzelił sobie w skroń. Potem SS-mani spaliły jego ciało, aby nie zrobili z nim tego, co z Mussolinim. Kilka dni później wojna się skończyła. Rosjanie znaleźli rzekome szczątki ciała Adolfa Hitlera i jego żony. Dzisiejsze badania jednak nie dowodzą jednoznacznie, że są to pozostałości po dyktatorze.

Jednak żyje!

Według teorii spiskowych Führer miał uciec do Argentyny i dożyć tam spokojnej starości, jak wielu zbrodniarzy wojennych. W raportach CIA pojawiła się informacja, że Hitler najprawdopodobniej przeżył II wojnę światową. Jeden z informatorów amerykańskiego wywiadu podaje, że były oficer SS Philip Citroen miał spotykać się z Hitlerem w latach 50-tych.

Jak podaje ta notatka, Führer miał ukrywać się w Kolumbii pod nazwiskiem „Shrittelmayor”. Dożył tam spokojnej starości. Z raportu CIA wynika także, że ich informator przekazał „niezbity dowód” – zdjęcie rzekomego „Adolfa Shrittelmayora” w towarzystwie Philipa Citroena. Miało zostać zrobione w 1954 roku w kolumbijskim mieście Tanja. Później Wódz miał wyjechać do Argentyny.

Fot. cia.gov

Źródło: rmf24.pl

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia


11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą

...

Zobacz również