To nagranie obejrzały dziesiątki tysięcy osób. Reakcja kurdyjskiej snajperki na przelatującą obok niej kulę jest niewyobrażalna.

Kurdyjka jest wojowniczką Kobiecych Jednostek Obrony. Oddziały te, wchodzące w skład kurdyjskich sił, wspierane są przez Amerykanów w walce z Państwem Islamskim. Działają one w okolicach Ar-Rakki, nazywanej stolicą ISIS.

Na nagraniu z udziałem kobiety uchwycona została chwila, w której koło jej głowy przelatuje pocisk. Wbija się on w ścianę. Gdyby snajper był o kilka centymetrów celniejszy, Kurdyjka zginęłaby od strzału w głowę.

Tym, co zaskakuje w nagraniu, jest reakcja kobiety na pocisk. Kurdyjka, zdawszy sobie sprawę z tego, co się stało, zaczęła się.. śmiać! Na filmie, który nagrała ekipa BBC, widać jak kobieta wystawia język i wygląda na rozbawioną.

Film podbija internet. Trudno uwierzyć w to, z jakim spokojem kobieta zareagowała na sytuację, w której mogła zginąć. Internauci są z jednej strony przerażeni nagraniem, z drugiej, zachwyceni postawą i, przy okazji, urodą kobiety.

https://www.youtube.com/watch?v=-jftkDlcBD0

źródło: Wprost

...

Zobacz również