Znany brytyjski politolog był tak pewien swoich przedwyborczych prognoz, że obiecał zjeść własną książkę, w razie ich nie spełnienia. Teraz na pewno żałuje swoich słów.

Matthew Goodwin znany jest m.in. z głośnej publikacji „Brexit: Czemu Wielka Brytania zagłosowała, by opuścić Unię Europejską”. To właśnie tę książkę musiał zjeść, aby dotrzymać złożonej przed wyborami obietnicy.

Miesiąc temu Goodwin postanowił podzielić się swoimi przewidywaniami odnośnie przyspieszonych wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii.

Mówię to na głos. Nie wierzę, że Partia Pracy pod kierunkiem Jeremy’ego Corbyna zdobędzie 38 proc. Z chęcią zjem własną książkę, jeśli im się uda – napisał na swoim Twitterze politolog.

Po wyborach, kiedy okazało się, że Partia Pracy zdobyła 40,3 proc. poparcia, internauci przypomnieli Goodwinowi o złożonej przez niego obietnicy. Politolog był bombardowany wiadomościami.

3 godziny snu w ciągu 36 godzin & Corbyniści krzyczący, abym zjadł swoją książkę. Okropny dzień. Wciąż mam nadzieję na przyjemny wieczór w Westminsterze – napisał Goodwin.

Internauci nie odpuszczali i bez przerwy przypominali politologowi o złożonej obietnicy. W końcu Goodwin się złamał. Na żywo, na antenie Sky News, skonsumował swoją książkę.

To książka o twardej okładce, pełna chemikaliów – powiedział jedząc książkę Goodwin.

https://www.youtube.com/watch?v=Wugu-2SmHJg

źródło: Wprost

...

Zobacz również