Hit czy kit? Feministki namawiają kobiety do zapuszczania włosów łonowych

Hit czy kit? Feministki namawiają kobiety do zapuszczania włosów łonowych Źródło: źródło: boredpanda.com, blogspot.com

Nieogolone pachy, nogi i ręce - to w powszechnym wyobrażeniu nie kojarzy się z symbolem kobiecości. Iść temu na przekór chcą feministki z Australii, które zapoczątkowały akcję Get Hairy February. Niegolenie ciała ma być symbolem, a przy tym pomóc.

Australijskie feministki przekonują kobiety z całego świata, że warto sprzeciwić się powszechnie panującym trendom i przez cały luty nie martwić się owłosieniem. W swoim zamyśle akcja ma pomóc zwalczyć przemoc wobec kobiet na całym świecie. Jak jednak chcą tego dokonać przez nieogolone pachy?

Pomysł wydaje się być prosty. Aktywistki zachęcają, by pieniądze, które miałyby być wydane na wosk czy maszynki do golenia, przeznaczyć lepiej na pomoc ofiarom przemocy. W ten sposób zaoszczędzona sumka, choć niewielka, trafi na poczet jednej wielkiej zbiórki. Zebrane fundusze mają zostać przeznaczone na walkę z przemocą.

Feministki zachęcają, by oprócz niegolenia się eksponować swoje owłosione ciało, czyli zamieszczać zdjęcia nieogolonych części ciała w mediach społecznościowych z hashtagiem #gethairyfebruary. Ma być to znakiem, że dana kobieta bierze udział w proteście, a także reklamą dla całej akcji. Już w pierwszych dniach lutego feministkom udało się zebrać kilka tysięcy dolarów.

źródło: facebook.com/gethairyfebruary pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News