Gwiazda Realu Madryt, Cristiano Ronaldo, może niebawem dołączyć do grona piłkarzy ściganych przez hiszpański wymiar sprawiedliwości. 

Hiszpańskie media informują o poważnych problemach gwiazdy Realu Madryt, Cristiano Ronaldo, z wymiarem sprawiedliwości. Jak się dowiedziano, CR7 jest podejrzany o oszustwa podatkowe.

Chodzi głównie o niejasne powiązania Portugalczyka z irlandzką firmą Multisports & Image Management Limited, która operuje jego wizerunkiem. Mimo, że nazwisko piłkarza nie pojawia się w oficjalnych dokumentach irlandzkiej firmy ani nie ma z nią podpisanej żadnej umowy, to zarejestrowała ona marki „Cristiano Ronaldo” oraz „Cristiano Ronaldo Legacy” jako swoje znaki towarowe. To z kolei sprawia, że każdy kontrakt piłkarza z NIKE, KFC, Toyotą itp. przechodzi właśnie przez irlandzką firmę.

W czym problem? Irlandia jest rajem podatkowym dla korporacji (podatek CIT wynosi zaledwie 12,5%). Ronaldo rozliczając podatki w Irlandii mógł zaoszczędzić gigantyczne kwoty pieniędzy. Dla porównania ten sam podatek w Hiszpanii wynosi 43,5%. To ewidentnie nie podoba się hiszpańskiemu wymiarowi sprawiedliwości i urzędowi skarbowemu, który stara się wytępić zjawisko unikania płacenia podatków w Hiszpanii.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że gwiazda Realu miała zostać już wezwana do złożenia wyjaśnień w tej sprawie.

To nie pierwszy przypadek gdy światowej sławy piłkarz grający dla hiszpańskiego klubu ma poważne problemy z prawem i urzędem skarbowym. Wcześniej podobne problemy mieli Neymar, Lionel Messi i Samuel Eto’o.

bh, źródło: msn

Zobacz również