Nietypowy pościg zarejestrowali pracownicy lotniska w Madrycie. Jeden z pasażerów, Boliwijczyk, który spóźnił się z wejściem na pokład samolotu, nagle wyskoczył z rękawa lotniczego i pognał za przygotowująca się do kołowania maszyną. Zabawna sytuacja może mieć jednak gorzki finał.

Do sytuacji doszło w miniony piątek na lotnisku w Madrycie. Jeden z pasażerów, który wybierał się samolotem na Gran Canarię, przeszedł kontrolę i odprawę. Mężczyzna spóźnił się jednak z wejściem na pokład maszyny. Przegapił bowiem moment, kiedy pasażerów proszono o przemieszczenie się do wnętrza maszyny.

Kiedy Boliwijczyk zauważył, co się stało, wybiegł z lotniska drzwiami awaryjnymi i dostał się do rękawa lotniczego, przy którym stał jeszcze chwilę temu jego samolot. Mężczyzna z 3 metrów zeskoczył z rękawa na płytę lotniska i pognał za maszyną z bagażami w rękach.

Ochrona lotniska była gotowa do interwencji, jednak personel dostrzegł Boliwijczyka i pomógł mu dostać się na pokład. Także załoga samolotu była na tyle uprzejma, że zatrzymano przygotowania do kołowania maszyny i pozwolono mężczyźnie wejść na pokład. Chwilę potem Boliwijczyk był już w drodze na Gran Canarię.

Nie był to dla niego koniec problemów. Po wylądowaniu na Boliwijczyka czekała już policja. Jak się okazuje, spóźnionemu pasażerowi grozi bowiem wysoka kara pieniężna za naruszenie zasad bezpieczeństwa – 45 tys. euro. Mężczyźnie pozwolono jednak na wypoczynek. W jego sprawie wszczęto śledztwo.

Całą pogoń za samolotem nagrał personel lotniska. Później wideo trafiło do mediów społecznościowych. Na samym YouTube film obejrzało już ponad 100 tys. osób.

https://www.youtube.com/watch?v=ckY8iGskBsE

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: tvn24.pl, rp.pl, youtube.com
pt

...

Zobacz również