Ta informacja niewątpliwie szokuje i zadziwia. Hiszpański sąd zdecydował o wypuszczeniu terrorystów zatrzymanych po krwawych zamachach w Barcelonie. 

Jeszcze kilka dni temu cały świat żył tragicznymi wydarzeniami w Hiszpanii, gdzie 12-osobowa komórka terrorystyczna radykalnych muzułmanów przeprowadziła zorganizowane ataki na niczego niespodziewających się niewinnych ludzi.

W ataku w Katalonii życie straciło 15 osób, w tym dzieci. Kolejnych ponad 120 osób odniosło poważne obrażenia i trafiło do szpitala. W każdym momencie liczba ofiar śmiertelnych może się powiększyć z racji krytycznego stanu części rannych.

Jak się jednak okazuje, hiszpański sąd postanowił wypuścić dwoje z czterech zatrzymanych terrorystów (resztę z 12 zabito podczas prób zatrzymania) – jeden z nich został wypuszczony natychmiast, drugi wyjdzie na wolność po 72 godzinach. To jednak nie koniec niezrozumiałych decyzji hiszpańskiego wymiaru sprawiedliwości – postanowiono, że warunki zwolnienia zostaną… utajnione.

Jak się również nieoficjalnie dowiedziały hiszpańskie media, sąd zdecydował o wypuszczeniu dwójki terrorystów ponieważ… nie przyznali się do winy i odpowiedzialności za krwawe ataki. Warto wspomnieć, że w mieszkaniach zatrzymanych znaleziono m.in. – jak określiły to hiszpańskie media – „dokumenty Państwa Islamskiego”. Jednym słowem, wypuszczono ludzi, co do których wiadomo, że są powiązani z ISIS.

...

Zobacz również

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła