Hiszpania z obostrzeniami
ARKADIUSZ ZIOLEK East News
Irmina Jach - 10 Października 2020

Nie było wyjścia, rząd w jednej chwili wprowadził stan wyjątkowy. Dramatyczne informacje z zagranicy

Hiszpania jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji epidemiologicznej. Rząd zdecydował się na wprowadzenie stanu wyjątkowego w jednym z największych miast oraz jego okolicach. Ma to wpłynąć na ograniczenie transmisji koronawirusa na terenie tego kraju i zapobiec drugiej fali epidemii. Informacje, które pojawiły się w mediach, są porażające.

Hiszpania znalazła się w bardzo poważnej sytuacji epidemiologicznej. Wprowadzono obostrzenia, które znacząco wpłyną na życie obywateli. Wiadomości, które obiegły światowe media, są porażające. Trudno uwierzyć, że zdecydowano się na tak drastyczny krok.

Nauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręceNauka zdalna w całej Polsce? Premier nie pozostawił żadnych wątpliwości, wielu załamie ręceCzytaj dalej

Hiszpania jest w bardzo poważnej sytuacji epidemiologicznej

Premier Hiszpanii, Pedro Sanchez podjął decyzję o wprowadzeniu stanu wyjątkowego w Madrycie i jego najbliższych okolicach. Decyzja zapadła w ubiegły piątek, po nadzwyczajnym posiedzeniu gabinetu. Przedstawiciel rządu starał się również nakłonić władze regionalne do wprowadzenia ostrzejszych obostrzeń mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się niebezpiecznego patogenu. Dzień wcześniej, w czwartek, Wyższy Sąd Wspólnoty Autonomicznej Madrytu (TSJM) zakwestionował obowiązujące od piątku przepisy o izolacji społecznej w dziesięciu gminach madryckiej wspólnoty autonomicznej argumentując, iż "ich wprowadzenie w życie stanowiło ingerencję władz publicznych w podstawowe prawa obywatelskie (...) bez podstaw prawnych".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Premier Hiszpanii oznajmił wówczas, że jego gabinet będzie zmuszony do podjęcia nowych decyzje w sprawie obostrzeń w tym regionie. Już wtedy zaznaczał, że konieczne będzie wprowadzenie stanu wyjątkowego. Piątkowego wieczora rząd poinformował, że Pedro Sanchez przeprowadził rozmowę telefoniczną z Isabel Diaz Ayuso i postawił jej ultimatum. Przedstawicielka lokalnych władz dążyła do wprowadzenia ograniczeń w konkretnych dzielnicach, dostosowując je do poziomu zakażeń. Pedro Sanchez oznajmił, że stan wyjątkowy zostanie wprowadzony pomimo sprzeciwu ze strony polityczki. Najnowsze obostrzenie oznacza, że rządzący będą mieli prawo do ograniczenia obywatelom swobody poruszania poprzez ponowne uruchomienie kontroli w Madrycie i pobliskich miastach.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilna konferencja Morawieckiego. Zapadła decyzja, nie ma odwrotu, wielkie zmiany w całej Polsce

2. Co dalej ze szkołami i nauczaniem zdalnym? Premier właśnie ogłosił decyzję

3. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje

Hiszpania zmaga się z dużą zachorowalnością na koronawirusa. Na terenie kraju zmarło dotychczas aż 32,5 tysięcy osób. Odnotowano również kolejne 836 tysięcy przypadków zakażeń koronawirusem. Władze nie chcą, by doszło do powtórzenia się sytuacji, którą odnotowano wiosną. Media donosiły wówczas o dramatycznych wydarzeniach, które rozgrywały się w tamtym regionie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zakupy w Biedronce będą wyglądały zupełnie inaczej. Właśnie ogłoszono decyzję
  2. Absurdalne zakończenie Superpucharu Polski. Żenująca sytuacja, piłkarze aż złapali się za głowy (WIDEO)
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. Wyśmienicie smakuje i efektownie wyglada. Ciasto bez pieczenia „jajko sadzone” podbije serca dużych i małych

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News