Hiszpanie nie przejmują się kwarantanną. Urządzili festyn, na ulicach zjawiły się tłumy

Hiszpanie nie przejmują się kwarantanną. Urządzili festyn, na ulicach zjawiły się tłumy Źródło: Twitter/Albert(encasa)

Hiszpania mimo panującego koronawirusa nie przejmuje się skutkami epidemii. W miasteczku Beas de Segura w Andaluzji urządzono doroczny festyn.

Hiszpania w cieniu krytyki. Mimo obowiązującej kwarantanny i epidemią koronawirusa miasteczko Beas de Segura w Andaluzji urządziło sobie festyn. Kilkuset mieszkańców wzięło udział w dorocznej imprezie. Mimo zagrożenia uczestnicy imprezy bawili się na ulicach miasteczka.

Kraj na Półwyspie Iberyjskim jest jednym z państw o największej liczbie zgonów oraz infekcji koronawirusem. Dotychczas zmarło tam na COVID-19 ponad 13 tysięcy osób, a zachorowało 135 tysięcy. Mimo wszystko w miasteczku Beas de Segura część mieszkańców postanowiła naruszyć przepisy i zorganizować festyn.

Hiszpania oburzona postawą swoich obywateli 

W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się filmiki z imprezy. Można na nich zauważyć, że uczestnicy nie mają na sobie maseczek, nie zachowują bezpiecznej odległości, a w zabawie uczestniczą zarówno dzieci, jak i osoby starsze. Fala negatywnych komentarzy spadła na miasteczko oraz całą Hiszpanię.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polska Agencja Prasowa przekazała do lokalnych władz relację z całego widowiska. Urzędnicy natychmiast potępili te działania. Chwalili również obywatelską postawę tych, którzy postanowili zostać w domu i nie brać udziału w festynie. Nie obędzie się bez kar finansowych dla tych, którzy złamali zasady kwarantanny.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda w sesji na żywo dostał pytanie o likwidację 500 plus. Słowa, które padły, rozwścieczą wielu Polaków

2. Dostałeś już 13. emeryturę? ZUS może ją odebrać nawet po wypłacie, wiadomo kto jest zagrożony

Wiele osób może spodziewać się mandatu w wysokości 600 euro. W całym kraju wystawiono ich już ponad 270 tysięcy. Zatrzymań spowodowanych lekceważeniem stanu zagrożenia było 2,3 tysiąca. Władze Hiszpanie w związku z epidemią ustalili, że z domów mogą wychodzić wyłącznie pracownicy instytucji, których działalność jest niezbędna do funkcjonowania państwa. Mowa tutaj również o osobach, które pracują w sklepach, aptekach czy bankach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niepokojące dane GIS. Kto w Polsce najczęściej choruje na COVID-19?
  2. Robert Lewandowski szpanuje nowym samochodem. Luksus, o którym może śnić każdy (FOTO)
  3. Syn Zenka Martyniuka uciekł z kwarantanny. Policjanci nie wytrzymali, stanie przed sądem
  4. Jest oficjalne stanowisko Andrzeja Dudy ws. matur 2020. Rodzice i uczniowie będą wściekli
  5. Oryginalny przedwojenny przepis na ziemniaki po nelsońsku. Pyszny dodatek do obiadu jak u babci
  6. Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

Źródło: wirtualnapolska.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News