Dla niego niemożliwe nie istnieje. Robert Lewandowski podczas meczu eliminacji Mistrzostw świata 2018, które mają odbyć się w Rosji, ustanowił nowy rekord.

Gol polskiego napastnika z rzutu wolnego podczas pierwszej połowy meczu z Czarnogórą w Podgoricy okazał się szóstą kolejną bramką w meczu o punkty zdobytą przez tego zawodnika.

Nikt występujący w drużynie biało-czerwonych przed nim tego nie osiągnął. Lewandowski serię 5 bramek pod rząd w meczach o punkty osiągnął w 2015 roku. Pozostałymi polskimi piłkarzami w historii naszej kadry, którym udało się strzelić bramkę w pięciu kolejnych występach w narodowych barwach, byli Gerard Cieślik, Ernest Pohl, Kazimierz Deyna, Andrzej Szarmach, Andrzej Juskowiak i Emmanuel Olisadebe, jednakże te serie uwzględniały także mecze towarzyskie.

Lewandowski swoje zdobycze osiągnął w meczach przeciwko Kazachstanowi, Danii, Armenii, Rumunii i Czarnogóry. Napastnik ma duży wpływ w aktualnie bardzo dobrą sytuację Polski w eliminacjach. Nasza reprezentacja przewodzi w swojej grupie.

Polska wygrała w meczu z Czarnogórą strzelając dwa gole i tracąc jeden.

...

Zobacz również