Historyczny sukces! Owsiak faworytem do nagrody Nobla

Historyczny sukces! Owsiak faworytem do nagrody Nobla Źródło:

Właśnie dotarły do nas fantastyczne wieści. To historyczny sukces w działalności Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Owsiak jest niekwestionowanym faworytem do nagrody Nobla!

Właśnie poinformowano za pośrednictwem fanpage "Nobel dla WOŚP", że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i jej założyciel Jurek Owsiak, zostali nominowani do tegorocznej Pokojowej Nagrody Nobla!

- Dziś w nocy została zamknięta lista nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla na 2018 rok. Miło mi poinformować, że na liście tej znalazła się ponownie kandydatura Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – napisano na fanpage'u "Nobel dla WOŚP".
Jako pierwszy informację o możliwej nominacji do tej nagrody opublikował, jeszcze przed 26. finałem WOŚP, Super Express. Redakcja tabloidu zleciła przeprowadzenie sondażu, w którym pytano Polaków, czy Owsiak i WOŚP powinni dostać Nobla. Aż 68% procent ankietowanych odpowiedziało "tak". Tylko 32% osób było na "nie". To nie jest pierwsza nominacja do Pokojowej Nagrody Nobla, jaką otrzymał Jurek Owsiak i jego fundacja. Taki pomysł pojawił się już rok temu. Wówczas do Pokojowej Nagrody Nobla zgłosiła go Joanna Schmidt z Nowoczesnej. ZOBACZ TAKŻE: PiS zadaje cios Owsiakowi. WOŚP pod znakiem zapytania

Owsiak faworytem do nagrody Nobla

I choć w ubiegłym roku nie udało mu się zdobyć nagrody Nobla, a Jurek Owsiak skromnie stwierdził, że wcale na nią nie zasłużył, to w tym roku wydaje się zdecydowanym faworytem. Nagrodę Nobla przyznaje Norweski Komitet Noblowski, który najczęściej honoruje osoby, które wykazały się heroiczną postawą i zdziałały wiele dobra, pomimo przeszkód, jakie napotykają na swojej drodze. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka napotkała mnóstwo przeszkód ze strony rządzącej partii Prawa i Sprawiedliwości. 26 finał WOŚP stanął pod znakiem zapytania, kiedy z jego sponsorowania wycofał się największy, strategiczny partner, państwowy Bank Pekao, a placówki dyplomatyczne dostały zakaz angażowania się w akcję. To jednak nie zraziło Jurka Owsiaka. Założycielowi WOŚP udało się pozyskać innego, dużego partnera finału i ocalić całą akcję. Wielka Orkiestra zagrała więc tak samo, jak co roku od 1993. Warto wspomnieć, że w akcję Owsiaka zaangażowały się setki tysięcy ludzi, nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie. ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński właśnie ZNISZCZYŁ WOŚP! MILIONY złotych przepadną
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News