To przejdzie do historii. Niemcy, czołowe państwo Unii Europejskiej mają zamiar sprzymierzyć się z Putinem. Wszystko po to, żeby pokonać Stany Zjednoczone Donalda Trumpa.

Na nieoczekiwany apel zdecydował się niemiecki minister gospodarki. Chce on, by Unia Europejska broniła Rosjan przed Stanami Zjednoczonymi.

Chodzi o sankcje, które zdaniem niemieckich naruszają prawo międzynarodowe. Twierdzą, że Unia Europejska powinna wstawić się w tej sprawie za Rosją.

Oczywiście nie chcemy wojny handlowej, ale ważne jest, aby Komisja Europejska rozpatrzyła uruchomienie środków zapobiegawczych – oświadczył niemiecki minister gospodarki.

Eksperci zauważają, że interwencja Niemiec w tej sprawie nie jest przypadkowa. Na amerykańskich sankcjach ucierpią także tamtejsze firmy pracujące na terenie Rosji przy budowie Nord Stream-2.

Zdaniem specjalistów jest to kolejny etap wojny o energetyczną dominację w Europie, którą Stany Zjednoczone chcą docelowo wyrwać z rąk Rosji. Z uwagi na swoje interesy Niemcy stają w tej sprawie po stronie Władimira Putina.

źródło: rt.com

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

...

Zobacz również