Zamach na Kennedy’ego do dziś jest niewyjaśniony, jednak to się może niebawem zmienić. To przełomowe wydarzenie w historii Stanów Zjednoczonych i całego świata. Donald Trump ujawnia najbardziej skrywany sekret najnowszej historii USA.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zapowiedział w sobotę przełomowe wydarzenie. Poinformował na Twitterze, że zamierza otworzyć tajne akta dotyczące śmierci Johna F. Kennedy’ego.

– Z zastrzeżeniem otrzymania dalszych informacji, zamierzam zezwolić, jako prezydent, by długo blokowane i tajne akta JFK [Johna Fitzgeralda Kennedy’ego] zostały otwarte – napisał na Twitterze Trump.

Narodowe Archiwa Stanów Zjednoczonych mają udostępnić te dane już w przyszłym tygodniu, w czwartek 26 października. To prawie 54 lata po tragicznym zamachu w Dallas, w którym zginął prezydent Kennedy.

Niemal miesiąc później, 22 listopada będzie 54. rocznica tego zdarzenia. Wówczas, w 1963 roku, w Dallas snajper zastrzelił popularnego prezydenta USA Johna Fitzgeralda Kennedy’ego, zwanego też JFK lub Ken. Kennedy był 35. prezydentem Stanów Zjednoczonych i uzyskał to stanowisko z poparciem Partii Demokratycznej.

Zamach nigdy nie został do końca wyjaśniony. Z ustaleń śledztw prowadzonych przez FBI oraz specjalną komisję śledczą, tzw. Komisję Warrena wynikło, że strzelać miał były żołnierz amerykańskich Marines, marksista – Lee Harvey Oswald. Pracował on w Dallas, właśnie w tym budynku, z którego padły śmiertelne strzały.

Źródło: rmf24.pl

Te zdjęcia były tajne i to nie bez powodu. FBI ujawnia nowe, wstrząsające fotografie z 9/11


Nie zgadniesz, skąd pochodzi rodzina Trumpa! 10 zaskakujących faktów z jego życia

...

Zobacz również

Zobacz również