Beata szydło udała się do Paryża. Właśnie odbyło się jej spotkanie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. -Wyjaśniliśmy sobie wątpliwości. Jesteśmy gotowi na rozmowy- zapewnia. To według ekspertów – historyczny przełom w relacjach.

Jak donosi Kancelaria Premiera, w rozmowie z prezydentem Francji poruszone zostały takie kwestie jak przyszłość UE, jej reformy po Brexicie czy przyszła współpraca w zakresie bezpieczeństwa spraw społecznych i energetyki.

ZOBACZ TAKŻE: Cały świat to widział! Zgrzyt podczas wizyty Szydło we Francji

Istotne kwestie

Beata Szydło podkreślała, że było to niezwykle ważne spotkanie, zarówno dla Francji jaki da Polski. Premier oznajmiła, że jesteśmy gotowi do kompromisu a przede wszystkim do dialogu na temat Unii Europejskiej.

– Oboje przedstawiliśmy argumenty, wizje i propozycje, które mogą łączyć Polskę i Francję we współpracy na rzecz rozwoju UE… Jesteśmy w stanie wyszukiwać takie kompromisy, rozwiązania, które pomogą we współpracy dwustronnej, ale również w odniesieniu do kluczowych zagadnień z agendy unijnej- zapewniła.

ZOBACZ TAKŻE: http://pikio.pl/wielka-porazka-szydlo-dostala-lomot-od-weterynarza/

Spotkanie, które odbyło się w Pałacu Elizejskim, stało się też idealną okazją, do rozmowy na temat współpracy gospodarczej i politycznej pomiędzy Francją i Polską.

Co na to Francja?

Jak zaznaczał Emmanuel Macron dialog dotyczył -Przede wszystkim delikatnej kwestii reformy sądownictwa w Polsce. Zachęcam Polskę do tego, żeby kontynuowała konstruktywny dialog z Komisją Europejską i wszystkimi partnerami; będziemy nadal prowadzić wymianę co do tematów, które są przedmiotem niepokoju-

Szefowa rządu zapewniała ze Polska i Francja posiadają wspólną wizję UE. – Polska ma swoją wizję zmian i reform UE, które z naszego punktu widzenia są konieczne po to, aby Europejczycy mieli poczucie, że Unia Europejska jest ich wspólnym domem, gwarantującym im bezpieczeństwo, gwarantującym im godne życie. Bez współpracy Polski i Francji nie powiedzie się żadna reforma Unii Europejskiej –

Na koniec spotkania Emmanuel Macron przyjął także zaproszenie Beaty Szydło na obchody stulecia niepodległości Polski.

źródło: https://wiadomosci.wp.pl

ZOBACZ TAKŻE: Sensacyjny koniec Szydło! Duda wbił jej nóż w plecy

fot.https://www.polskieradio.pl/AP/EAST NEWS

Zobacz również