Najnowszy ranking FIFA może być powodem do prawdziwej dumy dla wszystkich kibiców reprezentacji Polski. Po raz pierwszy w historii znalazła się ona bowiem wśród 10 najlepszych drużyn narodowych zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej.

Do tej pory najwyższą lokatą reprezentacji było miejsce 11. zanotowane w maju 2017 roku. Miesiąc później dogoniła ona Hiszpanię i dołączyła do niej na 10. pozycji. To historyczna chwila dla wszystkich polskich działaczy i kibiców, którzy wspierali piłkarzy w drodze po ten doskonały wynik napawający dumą.

Liderem rankingu wciąż pozostaje Brazylia. Za nią uplasowały się Argentyna, Niemcy, Chile, Kolumbia, Francja, Belgia, Portugalia oraz Szwajcaria. Pierwsze pełne notowanie rankingu opublikowano w 1993 roku. Polacy znaleźli się wtedy na miejscu 20. Najniższą pozycję reprezentacja zanotowała za to w listopadzie 2013. Byli wtedy 78. drużyną notowania.

Kolejnego rankingu spodziewać się można już 6 czerwca. Na ten moment polscy kibice i piłkarze mogą już świętować bardzo ważne w historii polskiego sportu wydarzenie, ale także czekać na coraz lepsze wyniki oraz osiągnięcia, które według ekspertów są w zasięgu drużyny.

...

Zobacz również

Zobacz również