Mocne słowa Tuska po przyjeździe do Polski. "Nikt nie ma..."

Mocne słowa Tuska po przyjeździe do Polski. "Nikt nie ma..."

Donald Tusk właśnie przyleciał do Polski na Święto Niepodległości. Jego pierwsza wypowiedź dla mediów dzisiejszego dnia i już odpalił bombę. To wielki cios dla Prawa i Sprawiedliwości.

Kilka dni temu przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk dostał zaproszenie od prezydenta Andrzeja Dudy na uroczyste obchody Święta Niepodległości. Były premier przyjął je i przyleciał dziś rano do Polski. Na briefingu na lotniku w bardzo mocnych słowach wypowiedział się o politykach, jasno uderzając w Prawo i Sprawiedliwość. Donald Tusk mówi o tym, że żaden polityk ani żadna partia nie może mieć monopolu na patriotyzm. Jest to święto wszystkich Polaków, niezależnie od ich poglądów. Jak dodaje, jest przekonany, że to święto można obchodzić z uśmiechem na twarzy i w radosnej atmosferze by być dumnym ze swojego pochodzenia.

To lekcja historii

Zaznacza również, że jest to lekcja z 1918 r. Mówi, że kto sieje konflikty wewnątrz państwa, podnieca agresję i nienawiść pomiędzy Polakami, ten wystawia niepodległość państwa na największe ryzyko. Jest to według niego niedopuszczalne i przyjechał właśnie po to, by łagodzić te konflikty. – To święto wszystkich Polaków. Święto niepodległości było, jest i będzie świętem wszystkich polaków, a nie jednej partii. Żaden polityk w Polsce nie ma i nie będzie miał monopolu na patriotyzm. Jestem przekonany że to święto można obchodzić z uśmiechem na ustach i radością w sercu, bo naprawdę jest z czego się cieszyć i być dumnym, a bez wrogich okrzyków i zaciśniętych pięści. Też nie mam wątpliwości, to taka nasza historyczna lekcja płynąca z 1918 roku, że kto sieje konflikt wewnętrzny, agresję, nienawiść pomiędzy Polakami, ten tak naprawdę wystawia naszą niepodległość na największe ryzyko. Dlatego przyjechałem po to, żeby powiedzieć wszystkim pozytywnie myślącym rodakom: nie jesteście sami, jest nas bardzo dużo, a wasza osobista, każdej i każdego z was osobista niepodległość jest najlepszą gwarancją niepodległości naszej ojczyzny – stwierdził Donald Tusk w rozmowie z dziennikarzami na lotnisku. Źródło: 300polityka.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News