Donald Tusk właśnie przyleciał do Polski na Święto Niepodległości. Jego pierwsza wypowiedź dla mediów dzisiejszego dnia i już odpalił bombę. To wielki cios dla Prawa i Sprawiedliwości.

Kilka dni temu przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk dostał zaproszenie od prezydenta Andrzeja Dudy na uroczyste obchody Święta Niepodległości. Były premier przyjął je i przyleciał dziś rano do Polski. Na briefingu na lotniku w bardzo mocnych słowach wypowiedział się o politykach, jasno uderzając w Prawo i Sprawiedliwość.

Donald Tusk mówi o tym, że żaden polityk ani żadna partia nie może mieć monopolu na patriotyzm. Jest to święto wszystkich Polaków, niezależnie od ich poglądów. Jak dodaje, jest przekonany, że to święto można obchodzić z uśmiechem na twarzy i w radosnej atmosferze by być dumnym ze swojego pochodzenia.

To lekcja historii

Zaznacza również, że jest to lekcja z 1918 r. Mówi, że kto sieje konflikty wewnątrz państwa, podnieca agresję i nienawiść pomiędzy Polakami, ten wystawia niepodległość państwa na największe ryzyko. Jest to według niego niedopuszczalne i przyjechał właśnie po to, by łagodzić te konflikty.

– To święto wszystkich Polaków. Święto niepodległości było, jest i będzie świętem wszystkich polaków, a nie jednej partii. Żaden polityk w Polsce nie ma i nie będzie miał monopolu na patriotyzm. Jestem przekonany że to święto można obchodzić z uśmiechem na ustach i radością w sercu, bo naprawdę jest z czego się cieszyć i być dumnym, a bez wrogich okrzyków i zaciśniętych pięści. Też nie mam wątpliwości, to taka nasza historyczna lekcja płynąca z 1918 roku, że kto sieje konflikt wewnętrzny, agresję, nienawiść pomiędzy Polakami, ten tak naprawdę wystawia naszą niepodległość na największe ryzyko. Dlatego przyjechałem po to, żeby powiedzieć wszystkim pozytywnie myślącym rodakom: nie jesteście sami, jest nas bardzo dużo, a wasza osobista, każdej i każdego z was osobista niepodległość jest najlepszą gwarancją niepodległości naszej ojczyzny – stwierdził Donald Tusk w rozmowie z dziennikarzami na lotnisku.

Źródło: 300polityka.pl

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu


Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

...

Zobacz również