Uczestnicy Marszu Niepodległości zszokowani. Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz właśnie wydała zakaz, który stawia całe wydarzenie pod wielkim znakiem zapytania.

HGW wydała zakaz

Okazuje się, że uczestnicy Marszu Niepodległości nie pójdą w tym roku przez most Świętokrzyski, tak jak planowali. Wszystko za sprawą tego, że narodowcy przedstawili dwie trasy przemarszu, co do których zgody wydaje kto inny – do jednej wojewoda a drugiej prezydent. Hanna Gronkiewicz Waltz wydała dzisiaj zakaz przemarszu jedną z tras, ze względu na to, że odbiega ona od trasy zaaprobowanej przez wojewodę.

W połowie października narodowcy, na konferencji prasowej mówili, że przejdą tradycyjnie z ronda Dmowskiego, ale nieco zmienioną trasą nie przez Aleje Jerozolimskie i most Poniatowskiego, ale Marszałkowską, Świętokrzyską, Tamkę, most Świętokrzyski, Wybrzeże Kościuszkowskie, Sokolą i Kamionek na błonia Stadionu Narodowego. Tę trasę zgłosili do warszawskiego ratusza.

O dziwo podali też drugą, standardową trasę, która prowadzi przez Aleje Jerozolimskie i most Poniatowskiego także na błonia Stadionu Narodowego. Oficjalnie ratusz pokierował się tutaj nową ustawą o zgromadzeniach publicznych. Marsz uznano jako zgromadzenie cykliczne, czyli zgodnie z nowymi przepisami decyzję musiał wydać wojewoda i ten zgodził się na tę trasę.

Marsz Niepodległości pod znakiem zapytania

To wszystko stawia cale wydarzenie pod wielkim znakiem zapytania. Zakaz wydany przez prezydent Warszawy może być jednym z pierwszych, które będą miały na celu całkowite zablokowanie Marszu.

źródło: www.onet.pl

...

Zobacz również

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków