Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy wybrany na kolejną kadencję w 2014 roku, oznajmiła dlaczego nie dopuściła Andrzeja Dudy do głosu podczas uroczystości z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Według pani prezydent stolicy w całej sytuacji chodzi o tradycję. Hanna Gronkiewicz-Waltz jasno stwierdziła, że podczas obchodów głos zabierają Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Zwyczaj nie przewiduje przemówienia prezydenta, który jeszcze nie został zaprzysiężony.

O całej sprawie poinformował media były kandydat na prezydenta Warszawy, czyli Jacek Sasin z PiS-u.

– Bardzo przykro się stało, ale Hanna Gronkiewicz-Waltz nie była w stanie wznieść się ponad podziały i pozwolić, żeby Andrzej Duda przemówił na uroczystościach – oznajmił polityk PiS w programie „Ława polityków” na antenie TVN24.

Na zarzuty HGW odpowiedziała, że to tylko i wyłącznie kwestia procedur, a w 2010 roku prezydent Komorowski nie przemawiał podczas obchodów rocznicy wybuchu Powstania, ponieważ jeszcze nie został zaprzysiężony. Jako, iż fotel prezydenta był pusty w związku ze śmiercią śp. Lecha Kaczyńskiego, obowiązek przejął Grzegorz Schetyna.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

...

Zobacz również