Po zawetowaniu ustaw Prawa i Sprawiedliwości przez prezydenta Andrzeja Dudę dało się zauważyć, że politycy opozycji zaczęli na niego patrzeć nieco przychylniejszym okiem. Nikt nie przypuszczał jednak, że tak szybko się z nim zaprzyjaźnią.

Prezydent Andrzej Duda utworzył honorowy Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, do którego zaprosił przedstawicieli wszystkich parlamentarnych partii. Można przypuszczać, że gdyby zrobił to tydzień temu, politycy Platformy Obywatelskiej odrzuciliby ową propozycję.

Najwyraźniej weto prezydenta wszystko jednak zmieniło. Platforma Obywatelska odpowiedziała pozytywnie na zaproszenie, a reprezentować ma ją Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zaproponował mi to Grzegorz Schetyna, a ja się bardzo chętnie zgodziłam, ponieważ raz na sto lat jest się w takim komitecie honorowym – relacjonuje prezydent Warszawy.

Mniej zadowoleni z decyzji są jednak zwolennicy opozycji. Ich zdaniem dwa weta prezydenta nie oznaczają jeszcze, że nagle stał się on ich przyjacielem.

To, że Adrian raz w życiu postawił się Kaczyńskiemu to znaczy, że już jest „tym dobrym”? Nie pamiętacie, co robił wcześniej? Mam nadzieję, że HGW jeszcze przemyśli sprawę – skomentował rozżalony internauta.

źródło: dorzeczy.pl

https://www.youtube.com/watch?v=BDQNFq1uh2w

...

Zobacz również

Zobacz również