Ten pomysł po prostu szokuje. Poseł formacji Pawła Kukiza opowiedział o swoim pomyśle, który ma „wyczyścić Urząd Miasta Warszawa z afery”. Pomysł jednak budzi kontrowersje, a złośliwi mówią, że Gronkiewicz-Waltz momentalnie stałaby się drugim Masą.

Tomasz Jaskóła opowiedział o swoim pomyśle na antenie TVP Info. Deputowany formacji Kukiz’15 jest zdania, że Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna wystąpić o… status świadka koronnego. Tym samym prezydent przyznałaby się do maczania palców w dzikiej reprywatyzacji i zapewniłaby sobie jednocześnie ochronę.

 – Mam nadzieję, że prezydent wystąpi o status świadka koronnego, jako współuczestnicząca w tym działaniu – mówi Jaskóła.

Parlamentarzysta wskazał, że zeznania prezydent Warszawy są nieodzowne przy rozwiązywaniu afery reprywatyzacyjnej. Gronkiewicz-Waltz musi jednak sama najpierw wystąpić i wyciągnąć rękę do władz. Jak podkreśla bowiem Jaskóła, „ratusz sam się nie wyczyści”.

Pomysł oburzył zwłaszcza środowisko Platformy Obywatelskiej, która oskarża Kukiz’15 i PiS o wykorzystywanie afery w politycznych rozgrywkach. Prezydent Warszawy ma być ofiarą ataków ze strony polityków prawicy, a śledztwo wciąż jest w martwym punkcie.

źródło: dorzeczy.pl

Po czym poznać, że jesteś wyjątkowo inteligentny? Oto 10 cech!


Nie zgadniesz, skąd pochodzi rodzina Trumpa! 10 zaskakujących faktów z jego życia

...

Zobacz również