Hanna Gronkiewicz-Waltz zadeklarowała chęć przyjęcia uchodźców do Warszawy. Zainspirował ją sam papież a pomoc obiecał kardynał Nycz.

Nie tylko kościelni patriarchowie wspierają Hannę Gronkiewicz-Waltz w jej decyzji. Swoją pomoc zaoferowały już władze Paryża. Na ten moment Warszawa zapewnia azyl uchodźcom z Konga, Ukrainy i Iraku. Prezydent stolicy nie widzi przesłanek, dla których do tej grupy nie mieliby dołączyć również uchodźcy z Syrii.

Ważnym sygnałem dla Hanny Gronkiewicz-Waltz było stanowisko papieża Franciszka. Prezydent Warszawy ma za sobą organizowaną przez niego konferencję w Watykanie.

Jestem też po rozmowach z kardynałem Nyczem, który jest na to otwarty, w związku z tym w miarę możliwości będziemy otwarci, bo tego wymaga solidarność, a Polska jest znana z solidarności – mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz w „Faktach po faktach”.

Stanowisko prezydent nie przypadło do gustu jednemu z warszawskich radnych. Maciej Wyrzykowski wystosował specjalną interpelację, w której pyta Gronkiewicz-Waltz o to, czy uchodźcy lokowani będą również w jego dzielnicy – na Woli.

Czy to z konsultacji Pani Prezydent m.st Warszawy wyciągnęła wniosek, że ‚muzułmanie z Bliskiego Wschodu nie powini nikomu przeszkadzać’? – pyta w interpelacji Wyrzykowski.

źródło: WawaLove

Zobacz również