HGW cofnęła zgodę na manifestację przeciw imigrantom

HGW cofnęła zgodę na manifestację przeciw imigrantom Źródło:

Warszawa. Hanna Gronkiewicz-Waltz cofnęła zgodę na manifestację Razem Przeciw Imigrantom, która miała się odbyć 12 września na Placu Defilad w stolicy. 

Demonstracja miała mieć miejsce w rocznicę wiktorii wiedeńskiej. Na facebookowym profilu zrzeszała 43 000 osób. Organizatorzy, czyli Obóz Narodowo-Radykalny twierdzą, że Hanna Gronkiewicz Waltz cofnęła im zgodę na manifestację. "Słuchajcie III RP cofnęła nam zgodę na manifestowanie swoich poglądów. Kneblują nam usta, wprowadzają cenzurę ale MY POLACY SIĘ NIE PODDAMY! Czekajcie spokojnie w gotowości - w tej chwili zastanawiamy się jak rozwiązać sprawę. Będziemy Was informowali na bieżąco o ustaleniach. Ważne!!!! Oni nam cofnęli zgodę, zgoda wcześniej na manifestację została wydana i została cofnięta! Media głównego ścieku mówią o tym, że takiej zgody w ogóle nie dostaliśmy." - piszą organizatorzy. Wiceprezydent Warszawy Jacek Jóźwiak argumentuje decyzję Ratusza tym, że "Warszawa boleśnie doświadczyła czym jest rasizm i ksenofobia, a ratusz nie zgadza się na mowę nienawiści". Ratusz uważa, że zgłoszono, iż na manifestacji będzie 2 tysiące osób, a na facebookowym profilu jest już 43, co oznacza, że demonstracja mogłaby przeszkadzać innym wydarzeniom, które są niedaleko. Ponadto, oprócz ustawy o zgromadzeniach, manifestacja miałaby naruszać przepisy karne. Demonstracja TAK dla Uchodźców, która odbędzie się również 12 września pod pomnikiem Kopernika w Warszawie otrzymała zgodę i się odbędzie. Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

https://www.youtube.com/watch?v=UV2uraBQzE4 Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM   ds
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News