Ostatnie chwile życia Henryka Wujca były tragiczne. Był oskarżony o okropną rzecz

Ostatnie chwile życia Henryka Wujca były tragiczne. Był oskarżony o okropną rzecz Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Henryk Wujec zmarł dziś nad ranem, informacje o jego śmierci przekazała Janina Ochojska. Legenda "Solidarności" miała 79 lat. Mało kto wiedział, że ostatnie chwile życia Henryka Wujca były tragiczne, znany działacz został oskarżony o straszną rzecz.

Henryk Wujec musiał walczyć z zarzutami, kosztowało go to niemało nerwów i energii. Działacz dopiero po kilku latach usłyszał wiadomość, na którą czekał latami.

Legenda "Solidarności" stanęła przed sądem

Niewiele osób pamięta medialną burzę, w której uczestniczył Henryk Wujec. Sprawa ciągnęła się przez lata - wszystko zaczęło się 12 lutego 2014 roku, kiedy to działacz potrącił pieszego, przechodzącego na pasach przez skrzyżowanie ulic Pileckiego i Gandhi na warszawskim Ursynowie. Potrącony mężczyzna na skutek uderzenia odniósł ranę głowy, musiał spędzić w szpitalu kilka tygodni. W momencie wypadku wiadomo było, że Henryk Wujec prowadził samochód trzeźwy, a pieszy miał aż 2,5 promila alkoholu we krwi.

Legenda "Solidarności" usłyszała oczywiście od prokuratury zarzut potrącenia pieszego. Dla Henryka Wujca żądano kary więzienia w zawieszeniu oraz zawieszenie uprawnień do prowadzenia pojazdów na 3 lata. Jednak w 2017 roku sąd orzekł, że Henryk Wujec jest niewinny. Przeanalizowano ekspertyzę biegłego oraz zeznania świadków, którzy twierdzili, że działacz jechał przepisowo - z prędkością ok. 45 km/h, a pieszy pod wpływem alkoholu nagle wtargnął na jezdnię. Henryk Wujec nie miał czasu na jakąkolwiek reakcję. Sąd Okręgowy podtrzymał decyzję o uniewinnieniu. Wiele osób sądziło, że to koniec kłopotów, niestety pojawiły się następne.

Henryk Wujec musiał stawić czoła samemu Zbigniewowi Ziobrze

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kasację od wyroku Henryka Wujca zgłosił sam Minister Sprawiedliwości. Jak pisze "Rzeczpospolita": "uzasadnienie wyroku sądu II instancji było niepełne i ograniczyło się tylko do argumentów apelacji prokuratora, zaś pominięto apelację pełnomocnika pokrzywdzonego, jako oskarżyciela posiłkowego". Sądy miały też pominąć niektóre stwierdzenia z opinii biegłego w sprawie. Po kolejnej długiej batalii, w 2019 roku, Sąd Najwyższy ogłosił, że oddala kasację Zbigniewa Ziobry

Dzisiaj grzeje: 1. 14 karetek na miejscu i 2 śmigłowce, są ciężko ranni. Pojawiły się właśnie nowe informacje
2. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Nowe ognisko koronawirusa
3. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz ona. Nie żyje Ewa Demarczyk

- Bardzo ubolewam, że doszło do tego wypadku. Według mojej wiedzy, nie popełniłem jednak błędu, gdy wówczas kierowałem i postępowałem zgodnie z przepisami - mówił Henryk Wujec.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Polsat przekazał najgorsze informacje. Nie żyje były wiceminister
  2. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
  3. Masz konto w banku? Nie ma dobrych wiadomości, chodzi o własne pieniądze
  4. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  5. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec

Źródło: Onet, Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News