Nie żyje Henryk Wujec

Nie żyje Henryk Wujec Źródło: .

Henryk Wujec nie żyje. Legenda "Solidarności" zmarła dziś nad ranem. O jego śmierci poinformowała jako pierwsza Janina Ochojska. Wszyscy do końca trzymali za niego kciuki, w ostatnich dniach nie był dobrym stanie.

Henryk Wujec nie żyje. Miał 79 lat. O śmierci informują wszystkie ogólnopolskie media oraz Janina Ochojska. Wiele osób nie może uwierzyć w to, że legendy nie ma już wśród nas.

Henryk Wujec miał 79 lat, żegna go m.in. Janina Ochojska

Legenda "Solidarności" miała 79 lat. Od pewnego czasu przebywała w szpitalu. Henryk Wujec długo chorował, jego stan pogorszył się nagle w pierwszej połowie lipca. Niestety, organizm nie dał już rady. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że przyjaciele mocno niepokoją się jego stanem zdrowia i zorganizowali mszę w intencji legendy "Solidarności". Niestety, stan Henryka Wujca już wtedy był określany jako ciężki. Wysiłki lekarzy spełzły na niczym.

- Zmarł Henio Wujec. Wspaniały przyjaciel, przedobry człowiek, szlachetny i uczciwy do bólu. Społecznik z powołania i przyjaciel organizacji pozarządowych. Niewielu pamięta, że był z wykształcenia fizykiem. Pełnił wiele funkcji politycznych i społecznych. Odpoczywaj w pokoju, Heniu - napisała Janina Ochojska.

Działał w "Solidarności", brał udział w obradach Okrągłego Stołu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W czerwcu jeszcze nie było tak źle. Bardzo chciał wziąć udział w wyborach i nawet zdrowie pozwoliło mu na to, by poszedł oddać głos w pierwszej turze wyborów prezydenckich - mówił jeden ze znajomych Henryka Wujca. 79-latek na drugiej turze już nie wziął udziału, zaapelował jedynie o oddawanie głosów na przeciwnika Andrzeja Dudy. Od miesiąca przebywał w szpitalu w Otwocku, lekarze uparcie walczyli o jego życie.

Dzisiaj grzeje: 1. Mnóstwo rannych, w tym dzieci. Zdjęcia z miejsca są straszne, trwa akcja ratownicza w Polsce
2. Szkoda, że nie ma ich już z nami. Polskie gwiazdy, które przegrały z nowotworem
3. Dziwne zachowanie Agaty Dudy po latach wyszło na jaw. Nikt nie miał pojęcia

Henryk Wujec był bardzo aktywny politycznie w czasach PRL. W 1980 roku wstąpił do "Solidarności", a w latach 1988-1990 zasiadł na stanowisku sekretarza Komitetu Obywatelskiego, brał także udział w obradach Okrągłego Stołu. W rządzie Jerzego Buzka pracował jako sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Po latach został doradcą prezydenta Bronisława Komorowskiego, zasiadł także w Międzynarodowej Radzie Oświęcimskiej oraz Radzie Fundacji Auschwitz-Birkenau.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Uwaga: Już dziś nagła zmiana w Polsce. Wszystko potwierdzono
  2. Niebywałe, co zrobił Michał Szpak. Do sieci trafiły zdjęcia
  3. W pociągu usłyszeli dramatyczny krzyk kobiety. Gdy weszli do przedziału, zamarli, natychmiast musieli zareagować
  4. Horror w polskiej miejscowości. Nie żyje 7-latek i jego mama, kilka osób rannych
  5. Jacek Kurski wolałby o tym zapomnieć, ujawniono nagranie. Śpiewa o bieliźnie, tańcach i barmanach

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News