Henryk Wujec w bardzo ciężkim stanie. Przykre informacje o legendzie Solidarności

Henryk Wujec w bardzo ciężkim stanie. Przykre informacje o legendzie Solidarności Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Henryk Wujec jest w bardzo ciężkim stanie, jego przyjaciele postanowili zorganizować mszę w jego intencji. Legenda "Solidarności" od dłuższego czasu walczy o swoje zdrowie, niestety, w ostatnim czasie nastąpiło znaczne pogorszenie.

Henryk Wujec nadal walczy o zdrowie, 79-latek czuje się bardzo źle. Przyjaciele są zaniepokojeni doniesieniami ze szpitala, wszyscy trzymają kciuki.

Henryk Wujec w ciężkim stanie

- Stan jest bardzo ciężki, dlatego organizowana jest msza w intencji Henia - zdradził Paweł Kasprzak z Obywateli RP w rozmowie z "Wirtualną Polską. Nabożeństwo ma odbyć się w czwartek, 13 sierpnia o 13:30 w kościele Św. Marcina w Warszawie. Bliscy Henryka Wujca robią wszystko, aby pomóc w jego wyzdrowieniu, nawet, jeśli ma to być pomoc duchowa. Jak mówi jeden z przyjaciół 79-latka, w czerwcu nie było jeszcze aż tak źle, jak jest teraz.

 - W czerwcu jeszcze nie było tak źle. Bardzo chciał wziąć udział w wyborach i nawet zdrowie pozwoliło mu na to, by poszedł oddać głos w pierwszej turze wyborów prezydenckich - powiedziała jedna z osób z otoczenia Henryka Wujca.

Nikt nie sądził, że już wkrótce trafi do szpitala i rozpocznie się walka o życie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Henryk Wujec wziął udział w wyborach prezydenckich w pierwszej turze, ale na drugiej już się nie pojawił. O swoim stanie poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. O tym, że legenda PRL znajduje się w szpitalu, wiele osób dowiedziało się z Facebooka. Henryk Wujec zdradził, że znajduje się w placówce medycznej w Otwocku i sam nie da rady zagłosować. Zdążył jednak zaapelować: "Namówicie kogoś, kto nie chodzi na wybory, aby tym razem poszedł w darze dla mnie, chorego Henryka Wujca, i zagłosował na Trzaskowskiego".

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas
2. Polacy popierają kary za brak maseczek? Jest sondaż
3. Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych

Henryk Wujec był bardzo aktywny politycznie. W 1980 roku wstąpił do "Solidarności", a w rządzie Jerzego Buzka został mianowany sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W latach 1988-1990 był sekretarzem Komitetu Obywatelskiego, a także brał udział w obradach Okrągłego Stołu. Wiele osób, które nie pamiętają czasów PRL, mogą znać go z bycia doradcą Bronisława Komorowskiego. Tę funkcję pełnił przez 5 lat. Zasiadał też w Międzynarodowej Radzie Oświęcimskiej oraz Radzie Fundacji Auschwitz-Birkenau.

- Jeśli jesteście stacjonarnie lub przejazdem w tym dniu w Warszawie, to zapraszamy do wspólnej modlitwy. Heniu, musisz wygrać! - namawiają bliscy przyjaciele legendy "Solidarności" z Unii Demokratycznej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pamiętacie żonę wójta z ”Rancza”? Zrobili jej zdjęcia, ciężko uwierzyć jak teraz wygląda
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Gwiazda filmu "Kogel-mogel" ma bardzo poważne problemy ze zdrowiem. Boi się o swoje życie?

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News