Pomnik Jankowskiego jako zabawka dla dzieci.
.
Patryk Korzec - 26 Lutego 2019

Pomnik Jankowskiego jako zabawka dla dzieci. "Jak wańka-wstańka"

Henryk Janowski był postacią wyjątkowo kontrowersyjną, a ujawnione na jego temat fakty wywołują gigantyczne oburzenie wśród Polaków. Po tym, jak okazało się, że duchowny miał molestować małe dzieci, jego pomnik w Gdańsku został przewrócony. Niedługo później rozpoczęła się nowa batalia, tym razem przez to, że ktoś monument chciał znów postawić do pionu. Teraz pomnik księdza przedstawiony został jako zabawka dla dzieci, a jego forma zaskakuje.

Henryk Jankowski zarówno za życia, jak i po śmierci wzbudza gigantyczne emocje. Przez lata pełnił funkcję kapelana "Solidarności", jego dobra opinia jednak została zburzona w 2004 roku wraz z pojawieniem się oskarżeń dotyczących wykorzystywania seksualnego dzieci. Duchowny został usunięty z funkcji proboszcza lokalnej parafii w Gdańsku, a wiele osób domagało się natychmiastowego wyjaśnienia tych kontrowersyjnych faktów. Sprawa ciągnęła się latami i z wielkim hukiem powróciła niedawno, wywołując kolejne skandale. Grupa obywateli postanowiła bezprawnie zrzucić pomnik duchownego z cokołu, co wiązało się z potężnym oburzeniem wielu środowisk.

Po krótkim czasie pojawiła się kolejna bezprawna próba, tym razem postawienia pomnika z powrotem do pionu. Choć Henryk Jankowski nie żyje już blisko 9 lat, to nie koniec kontrowersji wokół jego osoby. Właśnie pewien polski artysta postanowił stworzyć zabawkę przypominającą słynny, gdański pomnik, jej forma jednak jest wstrząsająca. Internauci natychmiast nazwali ją "wańka-wstańka".

m jak miłośćRozpaczliwe nagranie aktorki "M jak Miłość". Popłakała się na żywoCzytaj dalej

Henryk Jankowski jako zabawka dla dzieci

Ksiądz Henryk Jankowski wzbudzał wiele kontrowersji swoją działalnością, jednak najnowsze doniesienia na jego temat oraz oburzenie wokół pomnika w Gdańsku wywołały w naszym kraju w ostatnich tygodniach gigantyczne emocje. Choć padło wiele ostrych słów, z pewnością nikt nie spodziewał się, że można do tej sprawy podejść tak, jak pewien trójmiejski artysta, Mariusz Waras. Stworzył on prototyp zabawki dla dzieci, która wygląda jak pomnik kontrowersyjnego duchownego.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że dzieło jest ruchome i można je przechylań na boki, niczym wahadło, dzięki czemu pomnik "upada" i "podnosi się" bez przerwy. Internauci momentalnie nazwali szokującą zabawkę "wańką-wstańką".

- To prototyp do większego projektu zabawek. W grudniu chcę pokazać całość. Ta figura będzie prawdopodobnie elementem wystawy - mówił w rozmowie z "Wirtualną Polską" twórca.

Waras znany jest z twórczości komentującej naszą politykę krajową, ma już na swoim koncie murale kilku polskich polityków, jednak żadna z jego prac nie wywołała takich emocji, jak ta.

Mateusz MorawieckiMateusz Morawiecki doświadczył traumy w młodości. Wstrząsające faktyCzytaj dalej

Internauci pytają, kiedy zabawka trafi do sprzedaży

Natychmiast po opublikowaniu projektu w mediach społecznościowych, pojawiły się dziesiątki pytań, gdzie taką "wańkę-wstańkę" można kupić. Ku rozpaczy fanów artysta podkreśla, iż zabawka nie będzie do kupienia.

- Nie planują żadnej masowej produkcji. Tworzę cykl swego rodzaju zabawek. Nie ma sensu o tym mówić. Wolę, żeby każdy sobie sam zinterpretował ten projekt - twierdzi Mariusz Waras.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Edyta Herbuś w Playboyu! Tak zmysłowych zdjęć nie ma żadna polska gwiazda!
  2. Widzów wbiło w ziemię. Mega gwiazda TVN odchodzi ze stacji!
  3. Legendarny kosmetyk przeceniony niemal o połowę. Tłumy rzucą się na promocję w Rossmannie, pospieszcie się
  4. Ile zarabia doktor na uczelni? Te zarobki to śmiech przez łzy
  5. Małgorzata Rozenek pochwaliła się zdjęciem z bratem. To znany gwiazdor!

jarosław kaczyńskiJarosław Kaczyński przesadził. Nikt nie pomyślał, że to powieCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News