Reklama

Skandaliczne tłumaczenie posłanki PiS ws. pedofilii w Kościele. "Ksiądz też człowiek"

Skandaliczne tłumaczenie posłanki PiS ws. pedofilii w Kościele. "Ksiądz też człowiek"

Henryk Jankowski nie żyje już od kilku lat, ale jego sprawa wciąż budzi wiele emocji. Ostatnio media znowu zaczęły interesować się oskarżeniami jakie padały w przeszłości pod jego adresem. Teraz jedna z posłanek PiS wypowiada się w sprawie pedofilii w Kościele. Mówi skandalicznie: "Ksiądz też człowiek".

Reklama

Henryk Jankowski zmarł kilka lat temu. Jego postać jest bardzo kontrowersyjna, a sprawa z nim związana wzbudza wiele emocji. Gazeta Wyborcza opublikowała szokujące informacje związane z księdzem. Jedna z posłanek skandalicznie tłumaczy pedofilie w Kościele. Czegoś tak absurdalnego dawno nie słyszeliście. W ostatnim czasie często wychodzą na światło dzienne sprawy związane z pedofilią w Kościele katolickim. Niestety, tuszuje się te sprawy, ale świadomość Polaków w ostatnim czasie bardzo wzrosła i domagają się oni sprawiedliwości. Księża potrafią uniknąć kary za przestępstwa, wysyła ich się do innych parafii albo odsiadują śmieszne wyroki. Teraz na światło dzienne wychodzi ponownie sprawa księdza Henryka Jankowskiego. Ten również był oskarżony o pedofilie. Znany był z tego, że w latach 80 działał wraz z "Solidarnością" w Gdańsku. Był kapelanem związku zawodowego. Po transformacji opozycjoniści odcięli się od niego.

Reklama

Henryk Jankowski - episkopat podejmuje działania

W związku z wyjściem tej sprawy na jaw oraz innych przestępstw księży na Konferencji Episkopatu Polski biskupi zdecydowali o tym, że przyśpieszą swoje działania, aby walczyć z pedofilią. Część z ofiar duchownych chciało, by powołano specjalną komisję, która badałaby takie przypadki. Miałaby ona działać w Sejmie. Jedna z posłanek Prawa i Sprawiedliwości Bernadetta Krynicka powiedziała, że ten pomysł jest jak parodia: - Myślę, że to już jest parodia. Powiedzmy, czy pedofilia jest tylko wśród księży? Może zrobimy komisję, która będzie badać pedofilię na przykład wśród nauczycieli, prawda? Gdzie jeszcze może badać? Wśród lekarzy, pielęgniarek - powiedziała posłanka.

Reklama


DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Później dodała, że ksiądz też jest człowiekiem i nie jest osobą świętą i nieomylną. Jak każda osoba na świecie ma prawo do popełniania błędów i grzeszy. Taka odpowiedź wywołała skandal wśród osób skrzywdzonych przez księży pedofilii. Uważają, że posłanka postradała zmysły i broni przestępców. Taka komisja to nie jest nowość. W kilku państwach Unii Europejskiej działają takie między innymi w Niemczech. Na świecie możemy takie uświadczyć w USA i Australii. Mają one za zadanie badać przypadki pedofilii w kościele oraz tuszowanie przestępstw przez księży.

Reklama


ZOBACZ TAKŻE:
  1. Znamy szczegóły tego co wyczyniał ks. Jankowski. OBRZYDLIWE!
  2. Emerytury wzrosną o kilkaset złotych! Wystarczy zrobić jedną rzecz
  3. Partner Roberta Biedronia – kto to? Opadną Wam szczęki
  4. Znaki zodiaku zdradzają, jak dobry jesteś w łóżku! Będziecie w szoku
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert tłumaczy
Reklama
Następny artykuł

Czy oglądasz Taniec z gwiazdami?