Słynny polski aktor jest na wykończeniu. Nie ma grosza przy duszy

Słynny polski aktor jest na wykończeniu. Nie ma grosza przy duszy

Henryk Gołębiewski jest polskim, kultowym aktorem, który wielokrotnie zostawał wynagradzany za swoje umiejętności i wyjątkowe role. Przez lata był na szczycie, teraz jednak wszystko się zmieniło. Artysta nie może uporać się z wieloma kłopotami, ma problemy zdrowotne oraz finansowe. 

Henryk Gołębiewski jest przedstawicielem specyficznej grupy aktorów, określanej mianem "naturszczyków". Należą do niej osoby w większości bez żadnego wykształcenia aktorskiego, które w produkcjach grają po prostu "samych siebie". Swoją karierę rozpoczął już jako dziecko, gdy zatrudniany był do wielu seriali przygodowych dla młodzieży. Skłonności aktora do nadużywania alkoholu na jaw wyszły już wiele lat temu, lecz Gołębiewski zarzekał się niedawno, że wygrał z nałogiem i wyszedł na prostą. Jak się teraz okazuje, mężczyzna nie ma zbyt wiele z "wyjściem na prostą" - pojawiły się informacje o jego powrocie do alkoholu oraz ogromnych problemach finansowych.

Henryk Gołębiewski nie ma pieniędzy na leczenie

Henryk Gołębiewski zasłynął już jako nastolatek, w takich serialach dla młodzieży jak "Wakacje z duchami" czy "Podróż za jeden uśmiech", dzięki którym stał się naprawdę znany i rozpoznawany. Przez długi czas był swoistą ikoną swojego pokolenia, cieszył się licznymi propozycjami pracy, które nie ograniczały się jedynie do seriali, choć i w tych brał udział - wystarczy wspomnieć kultową scenę z serialu "Świat według Kiepskich". Grał w wielu filmach, programach, zajmował się również dubbingiem oraz gościnnie występował w teledyskach. Przez cały ten czas jednak mężczyzna miał poważny problem, z którym nie mógł się uporać - był uzależniony od alkoholu. Niedawno pojawiła się informacja o wypadku aktora. Niefortunnie złamał nogę, przez co konieczna była operacja. Jak się okazało, Gołębiewski nie był ubezpieczony, zapłacić więc musiał z własnej kieszeni, a na nadmiar gotówki ostatnio raczej nie narzekał. W ostatnim czasie grał jedynie w serialu "Lombard. Życie pod zastaw", co ledwo pozwalało mu się utrzymać. Ostatecznie zwrócić się musiał o pomoc do swojego najlepszego przyjaciela prowadzącego firmę remontową, jednak i tam nie znalazł ratunku.

Nie pomógł nawet najlepszy przyjaciel

Najlepszym przyjacielem Gołębiewskiego jest właściciel firmy remontowej, Roman Szczeblewski. Zatrudniał on aktora w chwilach kryzysu, jednak z ostatniej roboty ten zrezygnował, bo trafiła mu się rola w serialu. - Zadzwonił do mnie z prośbą, bym go zatrudnił, żeby miał za co się leczyć. Ale ja, niestety, nie mogłem mu pomóc. Nawet dla przyjaciela nie będę naginać prawa - zwierzał się "Twojemu Imperium" przedsiębiorca.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Warunkiem zatrudnienia była również trzeźwość aktora, z której zachowaniem w ostatnim czasie miał poważny problem. Mimo wszystko Szczeblewski uważa, że nadal się przyjaźnią. - Długo rozmawialiśmy na ten temat i uważam, że nadal jesteśmy przyjaciółmi. Heniek dobrze wie, że jest jeden warunek naszego wspólnego działania: on musi być trzeźwy. Jak na razie nie wiadomo, z czego aktor zamierza pokryć koszty swojego leczenia oraz późniejszą rehabilitację, która z pewnością będzie konieczna. Na jaw wyszło jedynie, iż mężczyzna porusza się na wózku, nie chce komentować również kwestii swojego problemu z alkoholem. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Była na szczycie, została sama. Teraz nie pamiętają o niej nawet w najważniejszym dniu
  2. Michał Szpak został zaatakowany! „Ty ku***, małpo, wypier***** stąd”
  3. Kinga Rusin jest wściekła! Jej córka znalazła się pod ostrzałem
Następny artykuł