Henryk Bokun jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych nazwisk nadchodzących wyborów samorządowych. Jak się bowiem okazuje, jeszcze kilkanaście lat temu działacz zajmował się zbieraniem złomu. Dziś robi za to zawrotną karierę w strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Jak do tego doszło?

Bokun w latach 90-tych zajmował się zbieraniem złomu, po czym otworzył skup, na którym udało mu się naprawdę dużo zarobić. Jak poinformowało WP, w 2014 roku na konto działacza wpłynęło nawet 272 tys. zł. Jakiś czas później zainteresował się jednak karierą… polityczną.

Kim jest Henryk Bokun?

Co ciekawe, w 2015 roku Bokun czynnie uczestniczył w poselskiej kampanii wyborczej Pawła Szefernakera. Polityk pełni dziś stanowisko wiceministra spraw wewnętrznych i administracji, dzięki czemu ma pomagać znajomemu w zawrotnej karierze.

Bokun został bowiem członkiem zarządu Ośrodka Hodowli Zarodowej w Lubianie, jako ekspert w tej branży. Jego żonę zatrudniono za to w biurze poselskim Szefernakera, gdzie pracuje od 2016 roku. Poseł miał więc zdecydowanie pomóc rodzinie znajomego wejść w polityczny światek.

Ile zarabiają politycy PiS?

Jak donoszą media, nowe stanowisko lokalnego działacza przyniosło mu ogromne zarobki. Rocznie na jego konto miało wpływać w spółce aż 202 tys. zł.

Według ustaleń Wirtualnej Polski Bokun planuje start w tegorocznych wyborach samorządowych. Jeżeli rzeczywiście znajdzie się na liście, bez wątpienia będzie mógł liczyć na duże wsparcie wysoko postawionych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Nie wiadomo jednak, jak na jego pomysł zareaguje sam Jarosław Kaczyński, który stwierdził przecież, iż osoby zarabiające zawrotne sumy na państwowych stanowiskach nie dostaną możliwości startu do samorządów z ramienia jego partii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. UWAGA! Polacy NIE mogą brać emerytur, jest źle
  2. Skandal! Duda i Błaszczak upokorzyli nieżyjącego gen. Ścibor-Rylskiego
  3. Wszystko wywrócone do góry nogami! Tusk nagle wraca do Polski
  4. Koniec kłamstw o świetnym budżecie. W rzeczywistości mamy 10 MILIARDÓW deficytu w samym lipcu
  5. Zbigniew Ziobro już się nawet nie kryje z komunistycznymi zapędami. Będzie wywłaszczać przedsiębiorców

Czy twoim zdaniem przedstawiciele PiS powinni wygrać wybory samorządowe 2018?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Jak bardzo praworządnym krajem jest Polska? Ranking ukazuje naszą pozycję...


Jak bogaty jest prezydent Krakowa? Szokujące! Majątki kandydatów w wyborach...

Zobacz również