Zbliżający się 22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wiąże się z uaktywnieniem się przeciwników Jurka Owsiaka, którzy to zdążyli wyprzedzić samych organizatorów, a nawet wolontariuszy. Od kilku dni na portalach społecznościowych powstają grupy głoszące swój przeciw na przekazywanie datków na WOŚP, na twitterze słychać, jaki to Owsiak jest zły, a blogi internetowe brzmią o nowym Tandetnym Show.

1

Co drażni przeciwników Jurka Owsiaka? Mianowicie to, że inne akcje charytatywne nie mają takiego wsparcia ze strony mediów i instytucji państwowych jakie otrzymuje Orkiestra. Najczęściej wymienianymi organizacjami które są poszkodowane to PCK, Caritas czy PAH.

Co więcej, przeciwnicy doszukują się winy w samym organizatorze tej akcji, kreując go jako złego bohatera. Owsiak bardzo często wypowiada się w sprawach w sposób bardzo bezpośredni. Wszyscy pamiętają jak w marcu ubiegłego roku Jurek Owsiak pouczał ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza ws.  szkoleń dla dyspozytorów pogotowia ratunkowego. A przecież to nie była bezsensowna wypowiedź celebryty, który gada by gadać, tylko chodziło o życie innych!

2

Administratorzy facebookowych fanpage?ów nie zbierają tłumu fanów. Większość z nich osiąga tylko kilkaset lajków. Świadczy to o tym, iż mimo całej tej medialnej nagonki na Owsiaka i jego akcję, ludzie nadal wierzą w szczytny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niektórzy próbują wykorzystać przeciwko temu fakt, iż rodzice Owsiaka służyli w Milicji Obywatelskiej.

Najłatwiej  zaatakować jest kogoś, a trudniej przyjrzeć się samemu sobie. Ilu obecnych celebrytów czy polityków pochodzi z takich rodzin? Ilu polityków partii prawicowych, czy lewicowych należało do PZPR? Hejtwonie innych staje się łatwiejsze dzięki internetowi, które często wywodzi się z czystej zazdrości – tak stwierdza sam Jurek Owsiak. Ile znajdzie się osób, którzy są w stanie jednego dnia w roku poruszyć całą Polskę?

Jaki skutek osiągną deklaracje fanów stron na portalach społecznościowych w stylu ?Nie daję na Orkiestrę?? Całe to mielenie jęzorem przybiera próbę obalenia tego co służy nam wszystkim. I tak mimo całej tej paplaniny w tą sobotę i tak Orkiestra zagra, i za rok, i za dwa…, i do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Zobacz również