Potentat branży filmowej, stacja telewizyjna HBO padła ofiarą ataku hakerskiego. Wykradziono niesłychaną ilość danych o serialach, także tych najbardziej kasowych. Jak napisali autorzy ataku, jest to „największy wyciek cybernetyczny naszej ery”. 

W niedziele nieznana grupa hakerów wkradła się na serwery HBO i doprowadziła do wycieku z nich półtora terabajta danych. Amerykańskiemu gigantowi ukradziono strzeżone prawem informacje o jego najważniejszych produkcjach. Do sieci trafiły również nigdy wcześniej niepublikowane odcinki kilku seriali. Internautów elektryzuje najbardziej jednak jedna kwestia – czy w rękach cyberprzestępców znalazły się odcinki „Gry o tron”. HBO wydała oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

– HBO doświadczyło cybernetycznego incydentu, który doprowadził do odkrycia prawnie strzeżonych informacji. Natychmiast rozpoczęliśmy dochodzenie w tej sprawie i współpracujemy z organami ścigania. Ochrona danych to najwyższy priorytet naszej stacji i bardzo poważnie traktujemy naszą odpowiedzialność do pozostawiania ich poufnymi – brzmi fragment oświadczenia zarządu HBO.

Także sprawcy hakerskiego ataku przekazali informacje na jego temat. Do grona wybranych dziennikarzy trafił mail opisujący akcję i jej przewidywany przez nich skutek – upadek HBO.

– Cześć wszystkim. Właśnie dokonał się największy wyciek cybernetyczny naszej ery. Zapomnieliśmy wspomnieć czego dotyczy – HBO i Gry o tron!!! Macie zaszczyt być pierwszymi, którzy się o tym dowiadują i którzy mogą pobrać wycieki. Bawcie się dobrze i podzielcie się tym ze światem. Z tym, kto najlepiej spisze się w dalszym rozpowszechnianiu, skontaktujemy się osobiście celem wywiadu. Nadchodzi upadek HBO – poinformowali przestępcy.

Stacja nie potwierdza informacji na temat tego, co stało się przedmiotem kradzieży. Do sieci trafiły już jednak pierwsze, nielegalnie rozpowszechnione odcinki „Graczy” i „Pokoju 104”. Brak tymczasem potwierdzenia doniesień o znalezieniu się w rękach hakerów odcinków przedostatniego sezonu „Gry o Tron”.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

źródło: naekranie.pl

...

Zobacz również