Hawking ostrzega! Podał datę KOŃCA ludzkości

Hawking ostrzega! Podał datę KOŃCA ludzkości Źródło:

Stephen Hawking jest znanym na całym świecie astrofizykiem i kosmologiem. Brytyjski naukowiec coraz częściej decyduje się odgrywać rolę wizjonera i proroka, dzieląc się z opinią publiczną swoimi prognozami na następne lata. Tym razem ujawnił, kiedy, jego zdaniem, nastąpi koniec ludzkości. Zdaniem 75-letniego uczonego, perspektywa armagedonu wcale nie jest odległa.

Cierpiący na stwardnienie zanikowe boczne naukowiec twierdzi, że ludzkości pozostało około 600 lat. W perspektywie ludzkiego życia to wprawdzie bardzo długo, ale jeśli weźmiemy pod uwagę całą historię naszego gatunku, są to ostatnie chwile homo sapiens na Ziemi.

Wszystko przez... Trumpa?!

Brytyjski fizyk swoją pesymistyczną wizję opiera na przesłankach, które pojawiły się stosunkowo niedawno. Po rezygnacji Stanów Zjednoczonych z realizacji wytycznych paryskiego porozumienia klimatycznego, których zdecydowanym przeciwnikiem był Donald Trump, uczony ostrzegł, że znaleźliśmy się blisko sytuacji, w której nie będziemy w stanie zatrzymać globalnego ocieplenia. Hawking naszkicował wówczas wizję Ziemi, na której panują warunki zbliżone do tych, które charakteryzują Wenus. Temperatura miałaby oscylować w granicach 400-500 stopni Celsjusza, atmosfera złożona z dwutlenku węgla oraz stokrotnie wyższe ciśnienie. Brytyjski naukowiec zwraca również uwagę na lawinowo rosnącą liczebność ziemskiej populacji oraz wzrastające zapotrzebowanie energetyczne, które jego zdaniem za około 600 lat zmienią naszą planetę w miejsce, gdzie zanikną wszelkie formy życia.

6 wieków, czyli...

600 lat to dla przeciętnego człowieka właściwie nieskończoność. Aby ukazać czym jest sześć wieków w historii świata, warto przypomnieć postaci i wydarzenia z XV wieku. Dokładnie sześć stuleci temu polski król Władysław Jagiełło ożenił się po raz trzeci. Siedem lat wcześniej świętował jeden z największych triumfów polskiego oręża pod Grunwaldem. W roku 1417 podczas Soboru w Konstancji roku nałożono również ekskomunikę na papieża Benedykta XIII, a kilka miesięcy później wybrano na jego następcę Marcina V. To wydarzenie zakończyło zakończyło wielką schizmę zachodnią. Czy za 600 lat nasi potomkowie dostaną szansę od losu by wspominać najważniejsze wydarzenia roku 2017? Zdaniem Hawkinga, jeśli ludzkość nie zmieni obranego kierunku, niestety nie. Źródło: spidersweb.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News