Ostatnie słowa Hawkinga przed śmiercią. Przerażające

Ostatnie słowa Hawkinga przed śmiercią. Przerażające Źródło: Fot. Flickr

Stephen Hawking nie bez przyczyny uważany był za jeden z największych umysłów we współczesnej historii świata. Naukowiec pozostawił po sobie liczne prace, w których zapowiadał jednak prawdziwą katastrofę, która już wkrótce może zniszczyć Ziemię. Bez wątpienia warto zapoznać się z jego ostatnią, najważniejszą wiadomością.

Hawking był ogromnym zwolennikiem rozwoju kosmicznych podróży. Uważał bowiem, że jedynie ucieczka z Ziemi może uratować ludzkość przed zagładą. Jego wielkim marzeniem było odbycie chociaż jednego lotu w kosmos.

Hawking szokował

Fizyk starał się nie bagatelizować zagrożeń, na które jesteśmy narażeni. Zdawał sobie sprawę z ciążącego nad ludźmi widma wojny atomowej, czy też postępującej degradacji środowiska naturalnego. Jeszcze w 2016 roku zapowiadał, że ludzkość czeka 1000 lat na Ziemi. Rok później zmienił jednak zdanie, zwiastując całkowite zniszczenie planety już za 100 lat. Twierdził, że ostatecznie zamieni się bowiem w "skwierczącą kulę ognia", co miałoby być powodowane niekończącą się eksploatacją zasobów naturalnych oraz przeludnieniem.

Ostatnia wiadomość

W jednym z ostatnich wystąpień Hawking zaznaczył, że ludzie mogą liczyć na spokojne życie na Ziemi jeszcze przez krótki czas. Później zacznie się szybka degradacja planety. Twierdził, iż przed zagładą powinniśmy uciec w kosmos i już dziś rozpocząć przygotowania do tego kosztownego, wymagającego przełomu. Nikt nie wątpi w to, że słowa znanego naukowca są po prostu przerażające. Jego zdaniem bowiem ludzkość ma szansę przetrwania jedynie w przestrzeni kosmicznej. W wypadku pozostania na Ziemi w dłuższej perspektywie czasu, czeka nas wszystkich nieuchronny koniec. Dlatego też Hawking zachęcał zawsze gorąco do "ucieczki z tej tykającej bomby zegarowej".

ZOBACZ TAKŻE:
  1. Właściciel TVN zamyka programy?! Mamy listę
  2. Historyczne wydarzenie! Kobieta nigdy wcześniej nie była na tym stanowisku
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News